Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Minyatür Futbol Sahası Yapımı

Minyatür Futbol Sahası Yapımı

10
0
PAYLAŞ
Evde Mini Futbol Sahası Yapımı

Merhaba arkadaşlar yine güzel bir kendin yap projesiyle karşınızdayım. Sizlere bugün, çocuklarınızı sevindirecek güzel bir futbol sahası projesinden söz etmek istiyorum. Bu çalışmayla küçükken oynadığımız minyatür futbol sahası, artık evinizde yapılabilecek kadar kolay bir hale gelecektir. Şuan dışarıda belli bir fiyata hala satışı yapılan bu harika küçük futbol sahasını yapımı, erkek çocuklarınızı sevindirecektir. Malzemeleri resimlerde rahatlıkla görebilirsiniz. Ben hemen vakit kaybetmeden yapım aşamasına geçmek istiyorum. Öncelikle bildiğiniz ayakkabı kutularından bir tane ediniyoruz. Resimdeki gibi bir ayakkabı kutusu işinizi görecektir. İlk olarak ikinci resimdeki gibi elimize falçatayı alarak, kale olacak yerleri kesiyoruz.

Resim üçte kale olan kutudaki en kısımlarındaki orta yerden keseceğiz. Resim üçten bu konuda yardım alabilirsiniz. Resim dörtte, kutunun kaleleri ayarlanmış olacaktır. Devamında ise resim 17’deki gibi çubukların kutu içinden geçmesi için, resim 5 ve 6 da kutuya delik açma işlemi sağlıyoruz. Dört adet aynı hizadaki delikleri kutunun her iki tarafına da ayarlıyoruz. Devamında ise kutunun ortasındaki yeşil alan için o renkte bir kağıda sahanın içinde yer alan şekilleri çiziyoruz. Kare bir kağıtla önce kale ceza sahası alanlarını çizelim. Resim 7-8-9-10’daki gibi işlemler sağlayınca saha içi işaretler çizilmiş olacaktır. Kutudan yapılma minyatür sahamızın devamında ise mandalların kafa kısımlarına resim 12’deki gibi küçük toplar ekliyoruz. Resim 14-15-16’da mandalları futbol oyuncusu yapmış olacağız.

Devamında ise en son hali resim 15’deki gibi olacaktır. Yani iki farklı renkte boyayacağımız mandallar, karşılıklı iki takımı simgeleyecektir. Resim 16’da ise mandalların geçmiş olduğu çubuğu kutudaki açılan delik kısımlara yerleştireceğiz. Kutuya karşılıklı olarak dörderli delik açmıştık, işte bu açılan deliklere resim 16’daki gibi yerleştirme yapacağız. En son işlemler en son resimlerden olan 16’daki gibi olacaktır. Dört deliğe de çubukları yerleştirdikten sonra. Son işlemlerden birini yani, çubukları tutacağımız kafaları da tutkalla karşılıklı ikili olarak, resim 17’deki gibi oluşturuyoruz. Bildiğiniz üzere oyunu iki kişi iki başparmağı ve işaret parmağını kullanarak oynayacaktır. Resim 17’de nasıl olacağı açıkça gösterilmiştir. Minyatür futbol oyun sahasını sizde bu resimlerdeki işlemleri uygulayarak kolayca yapabilirsiniz.

Karaköy Güllüoğlu INT
PAYLAŞ
Önceki makaleKız Çocuklarına Özel Şirin Taç Yapımı
Sonraki makaleSağlık Hakkında Bazı Püf Noktaları
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here