Ana Sayfa Örgü Videoları Minnie Mouse Atkı ve Bere Takımı Yapılışı

Minnie Mouse Atkı ve Bere Takımı Yapılışı

Minnie Mouse Atkı ve Bere Takımı
Minnie Mouse Atkı ve Bere Takımı

Bebeklere yeni kışlık örgü takımları örmek istiyorsanız Minnie Mouse atkı ve bere modelini mutlaka görmelisiniz. Gerçekten çok şekerler değil mi? Pembenin ve siyahın karışımı ile oldukça şirin görünen kız bebekler için atkı ve bere modeli arayanlar için kaçırılmayacak bir çalışmadır.

Bu kız bebek takımı yapımında pembe, siyah ve beyaz olmak üzere 3 farklı bebe yünü kullanılmıştır. Yün olarak Nako Elit Baby tercih edilmiş ve 2,5/3 numara örgü tığı ile örülmüştür. 1 yaşa kadar uygun bir bere ve atkı modelidir. Videolu anlatımı da bulunan bu tığ işi bere/atkı modeline ilk önce berenin yapımı ile başlanmış ve atkı çalışması ile devam edilmiştir.

Tığ İşi Minni Mouse Atkı Ve Bere Kız Bebek Örgü Takımı Nasıl Örülür?

Minni Mouse bere yapımına siyah iple bir sihirli halka yapılarak berenin tepesinden başlanmış ve örülen ikili tırabzanlardaki artışlarla berenin genişlemesi sağlanmıştır. Belli bir sıradan sonra artırma yapılmadan devam edilmiş ve ardından pembe iple berenin geri kalan kısmı yine ikili tırabzanlarla örülmüştür. Devamında berenin kulaklıkları tırabzanlarda eksiltmeye gidilerek üçgen bir şekilde oluşturulmuştur.

Minnie Mouse Atkı ve Bere Modeli
Minnie Mouse Atkı ve Bere Modeli

Kız bere modeli çalışması genel hatları ile tamamlandıktan sonra siyah iple bu sefer atkı yapımına geçilmiştir. Çalışmaya 26 zincir çekerek başlanmış ve yine bere de olduğu gibi ikili tırabzan sıraları ile istenilen uzunluğa kadar örülmüştür.

Son olarak kız bebek bere ve atkı örneğinin süsleme çalışmaları yapılmıştır. Atkı için beyaz iple puantiyeli pembe iple fiyonklar örülmüş ve atkının her iki ucuna dikilmiştir. Bere için de siyah iple Minni Mouse’un kulakları örülüp dikilmiş, atkıda kullanılan fiyonktan da 1 tane tepesine eklenmiştir. Berenin kulaklıklarının ponponlu bağcıkları da yapılarak bu kız bebek örgü takımının son rötuşları tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/bgY2rTyrU1o (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here