Minion’un Kalem Kutusunu Yapıyoruz

Minion Kalem Kutusu yapımı
Minion Kalem Kutusu yapımı

Çocukların çok sevdiği karakter Minion’un kalem kutusunu yapmak hem oldukça kolay, hem de son derece eğlencelidir. Biten Nesquik kutularını kullanarak çocukların severek kullanacağı Minion kalem kutuları yapabilirsiniz. Ayrıca bu etkinliği çocuklarla yapmak, onları çok mutlu ederken, aynı zamanda atık kutuların değerlendirilmesini de öğrenmelerini sağlayacaktır.

Minion kalem kutumuzu yapmak için ihtiyacımız olan malzemeler:

– Nesquik plastik kap

– Renkli sünger kâğıt

– Siyah tahta kalemi

– Yapıştırıcı

– Makas

Minion kalem kutumuzun yapılışı: Sarı renkli sünger kâğıdımızı, Nesquik kabımızın ölçülerinde kesiyoruz. Nesquik kabımızın üzerine yapıştırıcı sürüyoruz ve kutumuzu kaplıyoruz. Siyah sünger kâğıdımızdan şerit kesiyoruz ve Minion’umuzun gözlerini yapacağımız kısmın üzerine yapıştırıyoruz. Ardından Minion karakterimizin gözlerini yapmak için sünger kâğıdımızdan iki adet göz şeklinde yuvarlak kesiyoruz. Gözlerin rengini seçmek tamamen size kalmıştır. Göz çevresini simli yapabilirsiniz. Sonrasında daha küçük siyah daireler kesip, gözümüzün içine yapıştırıyoruz. Yaptığımız gözleri kalem kutumuzun üzerindeki siyah şeridimizin üzerine yapıştırıyoruz. Siyah sünger kâğıdımızda ağız şekli çizip, kesiyoruz ve kalem kutumuzun üzerine yapıştırıyoruz. Sıra Minion’un bahçıvan pantolonunu yapmaya geliyoruz. Bunun için de mavi renkli sünger kâğıdımızı kullanıyoruz. Nesquik kutumuzun üzerine mavi sünger kâğıdımızı da yapıştırıyoruz. Ardından siyah renkli kalemimizle Minion kalem kutumuzun üzerine düğme yapıyoruz. Nesquik kutumuzun kapağını da sarı renkli sünger kâğıdımızla kaplıyoruz.

Kalem kutumuzu kısa sürede bitiriyoruz. Artık kalem kutumuz hazır hale geliyor. Son derece kullanışlı olan kalem kutumuzun içerisine kalemlerimizi koyuyoruz. Sağlıcakla kullanıyoruz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı