Minimalist Kolye Askılığı Yapımı

Kolay Kolye Askılığı Kendin Yap
Kolay Kolye Askılığı Kendin Yap

Sevgili hanımlar; her zaman severek taktığınız takılar mutlaka vardır. Bunları severek takarsınız fakat bunları saklama ya da düzenleme konusuna geldiğimizde ben de dahil olmak üzere tüm hanımlar sorun çekmektedir. Özellikle kolyelerimiz bir çekmece ya da takı kutusunda muhafaza ettiğimizde birbirinin içine girmiş kolyelerle karşılaşmayanız yoktur sanırım. İşte bu kendin yap projemizde bu karmaşaya çözüm bulup bu kolye karışıklığını gidereceğiz. Peki bu nasıl olacak. Oldukça basit ve farklı bir proje ile bunu başaracağız. Duvarımıza asabileceğimiz minimalist bir tasarıma sahip kolay kolye askılığı yapımı ile bu soruna kökten bir çözüm getireceğiz. Yapımı ve malzemelerinin çok basit olduğundan bahsetmiştik. Takı askılığımız hem tasarım olarak farklı bir yapıya sahip olacak hem de düzenleme açısından bize büyük bir yarar sağlayacaktır. Ayrıca dışardan para verip hazır alacağımız bir askılığın yerine kendi emeğimiz ile yaptığımız bir kolye askılığı ile paramız da cebimizde kalacaktır. Dışarıdan bu tarz bir askılığı da bulabilmeniz de gerçekten zor olacaktır.

Minimalist Kolye Askılığımız İçin Malzemelerimiz

Kolye askılığımızda minimalist bir tarz olacak ya o yüzden malzemelerimizin de buna uygun olması gerekmez mi? Evet, kullanacağımız malzemeleri görünce şaşıracaksınız. İşte minimalist kolye askılığı projemiz için malzemelerimiz:

Bakır boru (Tamir amaçlı kullanılan bakır borulardan temin edebilirsiniz.)
Dekoratif ip (Ambalaj ve dekorasyon ipleri işinizi görecektir.)
Küçük S kancalar
Ketçap ve pamuk pedler (Makyaj temizle pedleri de olabilir.)

Kolye Askılığı Yapılışı

Minimalist Kolye Askılığı Yapılışı

İlk etapta bakır borumuzu parlatıyoruz. İnternetten araştırdığımda ketçap ya da sirkenin bakırı temizleyip parlattığını öğrendiğim için ben ketçap kullanıyorum. Bunun için küçük bir kaseye ketçap dolduruyoruz. Pamuk pedimize ketçap bulaştırıp bakır borumuzu ovalamaya başlıyoruz. Bakırın parladığını göreceksiniz. Tabi zamanla yine kararacaktır. Bu yüzden belli aralıklarla aynı şekilde parlatma işlemini uygulamalısınız. Minimalist kolay kolye askılığı uygulamamızdaki bir sonraki aşamamızda dekoratif ipleri kullanacağız. Kullanacağımız ipten 30 cm.lik bir parça kesin. Bu ipi kolye askılığını duvara asmak için kullanacağız. İpi bakır borunun içerisinden geçirdikten sonra uçlarını birleştiriyoruz. Bakır borumuzu ip yardımı ile duvara önceden çaktığımız çivimize asıyoruz. Sonrasında minik S kancalarımızı bakır borumuza sıralı bir şekilde yerleştiriyoruz. Evet, artık bakır borudan yapılma kolye askılığı kullanıma hazır hale gelmiştir. Bakır borunuzu sürekli parlatmak istiyorsanız boruyu güzel bir renkte metal boyası ile boyayabilirsiniz. Hatta boyamadan önce bir antipas da sürülürse iyi olur.

Kolye Askılığı
Kolye Askılığı Yapımı
Minimalist Kolye Askılığı

Bu kendin yap kolye askılığı projemizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. Artık siz de aynı tip ya da farklı kolye ve takı askılıklarınızı kendiniz üretip bana gönderebilirseniz sitemde seve seve yayınlayabilirim.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı