Minikler İçin Dantel Etek Yapıyoruz

minikler için dantel etek modeli
minikler için dantel etek modeli

Çocuklar küçükken, kıyafetleri bile sevimli olur. Özellikle kız çocukları, inanılmaz renk ve özelliklerde ki elbiseleri ile muhteşem güzellikler sergilerler. Sizler de onlar için bazen hazır, bazen el örgüsü kıyafetler hazırlarsınız. Bu şekilde onların da çok daha güzel, şık ve sempatik olmalarına da yardımcı olusunuz. Bizler de bu projemizde dantel bebek eteği yapımı hakkında resimli anlatımlı bir proje hazırladık. Özellikle yaz ve bahar ayları için ideal olan bu eşsiz ürünler sayesinde, muhteşem bir sonuç alacaksınız. Öncelikle sizlere bu modelin motif kısmını anlatarak işlemlere başlayalım.

kız çocuk dantel etek

Yukarıda ki motif şablonunda ki açıklamalar şu şekilde;

Öncelikle zincir çekerek modele başlanıyor.

Sonrasında 5 zincirin üzerine aralara gelecek şekilde 2 li tırabzan yapacağız. Onu da şu şekilde yapıyoruz: üst sırada görüldüğü gibi ters V harfleri var. 2 tırabzanı bitirmeden tepede bir kerede çekiyoruz. Sonra 2 zincir, yine 2 tırabzan yapıp, ikisini bir çekin. Bu sıra bu şekilde tamamlanacak.

2 zincir çektiğimiz yerin üzerine 1 tırabzan, 4 zincir, yine aynı yere 1 tırabzan.

4 zincir, 2 tırabzan, 1 zincir, 2 tırabzan, 4 zincir.

1 tırabzan, 4 zincir, 1 tırabzan ve bir önceki işlem tekrar ederek devam edecek.

Gelelim üst sıraya;

Bu kez 2 tırabzan arasına 4 zincir çektiğimiz yere, 10 tane çiftli dolgu yapın. 3 zincir örün, 2 tırabzan, 1 zincir ve 3 zincir ile yeniden aynı işlemleri tekrar edin. (10 tane çiftli tırabzan dolgu, 3 zincir…)

Üst sırada: 10 çiftli dolgunun üzerine; 3 zincir çekip batın, 3 zincir sık iğne, 3 zincir sık iğken şeklinde 4 adet kutucuk açın. 2 zincir, 2 tırabzan, 3 zincir, 2 tırabzan, 2 zincir ve kutucuklara başlatın. Bu şekilde tekrarlayın.

Sonrasında ki işlemlerde kutucuklar azalırken, yanlardan artış olacak şekilde devam edin ve oyasını yaparak bitirin.

Gelelim işlemlerin diğer kısmına. dantel bebek eteği yaparken bu parçalardan yeterli uzunlukta 2-3-4 renk yapabilirsiniz. Ya da tek renk olarak bu işlemi yapabilirsiniz.

dantel etek kız çocuk

Bel kısmına da güzel bir sık iğne ördüğünüzde artık monte aşamasına geliyoruz. Bu şekilde dantel bebek eteği artık meydana çıkmaya başlayacaktır. Uzun şeritler halinde ördüğünüz bu parçaları istediğiniz uzunluğa kadar, alt alta ekleyin ve işte harika eteğimiz hazır.

minikler için dantel etek modeli
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı