Minik Laleler Lif Modeli Yapımı

Minik Laleler Lif Modeli
Minik Laleler Lif Modeli

Kabarık ve farklı bir model olan minik laleler lif modeli yapılışının anlatımı bu videoda paylaşılmıştır. Bu lif modelini isterseniz bebek battaniye modeli olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca yapımı kolay lif modellerinden biridir.

Laleli lif modelinin taban kısmı zincir üzerine başlanmaktadır. Örmek istediğiniz lif uzunluğu ne kadar ise o uzunlukta zincir çekerek işe başlamalısınız. Kurulum zincirlerinin üzerine her 4 zincirde bir kapatmak suretiyle 5 zincirli yuvalar elde edilmiştir.

Bir üst sırada minik lale lif modelinin yapımına geçilmiştir. Bu sırada bir alt sıradaki zincirli yuvalar arasından girilerek 3 zincirle birlikte dörtlü fıstıklar örülmüştür. Modelin yapımına 3 zincirle başlandığı gibi bitiminde de 3 zincir ve 1 sık iğne yapılmıştır.

Minik Laleler Lif Modeli Yapımı
Minik Laleler Lif Modeli Yapımı

Lif modelinin arka yüzünde ise fıstıklar arasında oluşan yerlere 5 zincir çekilip kapatılarak devam edilmiştir.

Yapılışına baktığımızda bu yeni lif modelinin kurulum sıraları haricinde toplamda 2 sıradan oluştuğu görülmektedir.

Son olarak lale motifli lifin kenar kısmının nasıl örüldüğü gösterilmiştir. Kenar motifinde de dörtlü fıstıklara başvurulmuştur. Bir dörtlü fıstık yapılıp bir kutucuk atlayarak ikinci dörtlü fıstık örülmüştür. Sonra iki fıstık birlikte kapatılıp tepesine 5 zincirli kirpik yapılmıştır.

Lale Lif Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı