Minik Karanfilli İğne Oyası Yapımı

minik karanfilli iğne oyası
minik karanfilli iğne oyası

Selamlar değerli hanımlar; minik karanfilli iğne oyasıyla karşınızdayız. Sizlere bugün çok özel bir iğne oyası çalışmasından söz etmek istiyorum. Karanfilli iğne oyasını mutlaka duymuşsunuzdur. Duymayanlar ve yeni başlayanlara özel, minik karanfilli iğne oyasının yapımı sizi gerçek anlamda iğne işi çalışmalara alıştırma bakımından da son derece iyi gelecektir. Bugüne kadar çoğu iğne oyası çalışmasıyla beraber olmuştuk. İşte bu sunulan minik karanfilli iğne oyası motifi bütün bayanların denemek isteyecekleri türde olacaktır. Tek renk yazmalarda uygulanan bu yöntemi seveceğinizi umarak daha fazla vakit kaybetmeden, hemen bu şık iğne oyasının yapım malzemelerini sizlere sıralayalım.

Minik Karanfilli İğne Oyası Malzemeler

Oldukça şirin ve kibar görünecek minik karanfilli iğne oyası için gerekli malzemeler arasında 1 tane yazma yer alıyor olacaktır. Bu yazmanın rengi resimdeki gibi seçildi. Fakat siz istediğiniz farklı bir renkte yazmayı da kullanabilirsiniz. Dilerseniz çiçekli görünüme sahip bir yazma da kullanabilirsiniz değerli hanımlar. Malzemelere devam ettiğimizde 2 tane oya ipliği, 1 tane iğne ve farklı renkte bir oya ipi gerekecektir. Gerekli malzemelerin minik karanfilli iğne oyasını yapmak için son derece kolay ve bulunabilir olduğunu fark etmişsinizdir. Dilerseniz hemen bu son derece basit gelecek iğne oyası çalışmasının yapım kısmına bir bakalım.

Minik Karanfilli İğne Oyası Yapılışı

karanfilli iğne oyası motifi

İğne oyası minik karanfilli motifin yapılışında ilk etapta yazmanın kenar kısmına 1 sıra kadar zürafa yaparak başlayacağız. Zürafayı yaptıktan sonra bu yazmamız daha ihtişamlı bir hal alacaktır. Tabi dileyen hanımlar, bu zürafa kısmını yapmadan da başlayabilir. Tercih tamamen size ait olacaktır. Bu sadece aksesuar amaçlı bir teknik olacaktır. Zürafa yapım aşaması sonrası, kirpikli testere dişi yapacağız. Kirpikli kısımların iğne oyasının ilerleyen bölümünde, minik türde karanfiller yapılacağı için kirpiklerin yapılması şarttır.

Şimdi devamında ise minik karanfillerin sıklığını arzu edeceğiniz duruma göre ayarlayacaksınız. Yani kendiniz bu sıklığı rahatlıkla el işini devam ettirirken ayarlayabilirsiniz. Örneğimizde biz 9 tane kadar kirpikli testere dişinden sonra, 10’uncuyu da yapmış olduk. Sonrasında farklı renkten oya ipliğini kullanıp, karanfil yapımına başlayacağız. Devamında ise testere dişlerinden birinin kirpik kısmına 6 tane kirpik yapacağız ve ipi keseceğiz. Sonrasında tekrar diğer ipi kullanıp, üzerine zürafa yapacağız. Her 3 tane kirpikte bir ise aşağı doğru inerek düğüm atacağız. Böylelikle oyamızı bu şekilde sona kadar getirip bitireceğiz.

karanfilli iğne oyası
karanfilli iğne oyası
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı