Minik Kalpler Lif Modeli Yapımı

Minik Kalpler Lif Modeli
Minik Kalpler Lif Modeli

Kadriye Hanım’ın 4 kızını temsilen hazırlamış olduğu minik kalpler lif modeli ve yapılışını inceleyeceğiz. Her bir minik kalp bir kızını temsil etmekte. Çocuklarına olan düşkünlüğünü bir lif modeline taşımak istemiş ve gayet de başarı olmuş. Ortaya çok güzel mi güzel, şirin mi şirin bir kalpli lif modeli çıkmış.

Peki, bu güzelim banyo lifi nasıl bir teknikle örülmüş? Biraz da oraya değinelim. Orta ve ara kısımları tekli fıstıkla, kalpler ise üçlü fıstıklar ile ilerliyor. Özellikle yeni lif teknikleri öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyenler için ideal bir çalışma olmuş. Ortası yıldız şeklinde, aralarında kalpler olan bir tasarım elde edilmiş ve üzeri puf çiçekle süslenmiş.

Minik Kalpler Lif Örneği
Minik Kalpler Lif Örneği

Minik Kalpler Lif Modeli Nasıl Örülür?

Yuvarlak bir lif modeli olduğu için sarı renkle ortasının yapımı ile başlanmıştır. Bir sihirli halka oluşturulup içi 4 dolumlu tekli fıstıklarla doldurulmuş ve bu şekilde 4 sıra örülmüş. Bu 4 sıra sonunda pembe renkte ilave edilerek iki renkle çalışılmış ve minik kalpler için kurulum hazırlığı yapılmış.

Minik kalpler aralarındaki sarı kısımla birlikte ilerlemiş. Kalpler üçlü fıstık tekniği ile örülmüş. Minik kalpler lif modelinin gövdesi bu şekilde tamamlandıktan sonra gövde üzerindeki fıstık aralarına batarak tekli fıstıklarla kenar oyası yapılmış.

Son olarak 5 tane 6 yapraklı ortası tomurcuklu puf çiçekler örülerek kalpli life dikilerek lifin yapımı bitirilmiş.

Kaynak: https://youtu.be/_AHnK8SN_A0 (Örgü Sevdası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı