Minik Çiçek Örgü Modeli Yapımı

minik çiçek örgü modeli resimli anlatım
minik çiçek örgü modeli resimli anlatım

Birçok bayan gibi sizler de farklı ve özel el işlerine meraklı iseniz, sitemizi kesinlikle çok seveceksiniz. Başarılı ve özel modellerin yer aldığı sitemizde, harika projeler detaylı ve resimli olarak anlatılıyor. Bu şekilde ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizler de projelerden daha fazla verim alabilirsiniz. Özellikle örgü modelleri arayanlar için detaylı ve şemalar ile anlatımlar harika bir sonuç olacaktır. Bu yazımızda da aynı şekilde sizler de minik çiçek motifi yapacağız. Bu modelimizi ince dantel iplerinden yapabileceğiniz gibi, kalın yünlerden de örebilirsiniz. Arzu ettiğiniz şekilde değerlendirebilir, harika sonuçları sizler de alabilirsiniz.

minik çiçek örgü modeli

hepinizin seveceği minik çiçek motifi için öncelikle şema detaylarını anlatalım.

8 zincir çekin ve başlangıç yeri ile birleştirin.

1. sıra

3 zincir çekin, alta ki ilk zincirin içine 4 tane dolgu çekin ve hepsini tek seferde toplayın. 3 zincir örün ve yanda ki zincirin içine de aynı şekilde 5 tane ikili dolgu yapın ve hepsini bir toplayıp 3 zincir çekin. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam.

2. sıra

2-3 sık iğne ile il yaptığınız 3 zincirin ortasına gelin. 3 zincir çekin, bir sonraki 3 zincirin ilkine 5 tane ikili dolgu yapın ve alt sırada ki gibi tek seferde çekin. 1 zincir boş bırakın. 3 zincir çekin boş bıraktığınız zincirin yanında ki son zincire 5 tane ikili dolgu yapın ve hepsini bir toplayın. Sıra sonuna kadar devam edin.

3. sıra

3 zincir çekin, zincirin başlangıcına aynı noktaya 4 tane ikili dolgu yapın. Bu kez hepsini bireysel bitirin. Uzun ip alın ve bir alt sırada iki fıstık arasında ki 3 zincirin içine 9 adet ikili dolgu ile doldurun. Sıra sonuna kadar bu işlemi yaptığınızda 4 adet taç yaprak oluşacaktır.

4. sıra

Şimdi minik çiçek motifi yapımında 4. Sıradayız. Sıra bitişinden 2 sık iğne ile altta ki 5 dolgunun üzerine gelin. 1 zincir 1 sık iğne yapıp, ipi uzun çekin ve taş yaprağının yani 9 dolgunun ürene devam edin. Her bir dolgunun üzerine 2 tane ikili dolgu yapın.

İlk 9’lu taç bittiğinde, ipinizi yine uzun alın ve alta ki 5’linin ortasına sık iğne ile dalın. Sonra yine uzanın ve 9’lu taşa başlayın. Sırayı bu şekilde dönün.

5. sıra

Son sıramız, aynı zamanda bu sırada motif eklemesi de yapabilirsiniz.

4 sıralı sık iğne 3 zincir, aynı yere batın. 4 sık iğne 9 zincir aynı yere batın, 4 sık iğne 3 zincir aynı yere batın ve kalan taş yaprağı sık iğneler ile tamamlayın. İpi uzatın ve alt sıra ki tek kalan sık iğneye dalıp çıkın yine ipi uzatıp işlemi sonuna kadar devam ettirin.

minik çiçek örgü modeli resimli anlatım

Motifinizin bitmiş tekil hali ve eklenmiş halini resimde görebilirsiniz. Farklı şekilde renkler ya da düz beyaz şekilde de modeli uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı