Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Minik Bebekli Anahtarlık Yapımı

Minik Bebekli Anahtarlık Yapımı

86
0
PAYLAŞ
Minik Bebekli Anahtarlık
Minik Bebekli Anahtarlık

Anahtarlık yapmaya ne dersiniz sevgili bayanlar? Son derece güzel küçük kundakta yatıyormuş gibi görünen mini bebekli anahtarlık. Kesinlikle hanımların seveceği türde bir kendin yap projesiyle daha karşınızdayım değerli bayanlar. Kendiniz taşıyabileceğiniz gibi bir arkadaşınıza bir sevdiğinizde hediye edebileceğiniz son derece güzel bir anahtarlık projesiyle bugün vaktinizi daha bir anlamlı hale getirmek istedik. Resimde görüldüğü üzere basit bulunabilir malzemelerden oluşan bebekli minik anahtarlık denemek isteyeceğiniz kadar güzel gelecektir. Şimdi hemen malzeme kısmına geçelim isterseniz. Kundakta görünümlü anahtarlık yapım malzemeleri kesinlikle bulunur türde malzemelerden oluşmaktadır.

Minik Bebekli Anahtarlık Malzemeleri

Malzemeler arasında makas, ceviz kabuğunun yarısı, anahtarlık kancası ve aparatı, keçe ya da bez türü bir parça, pamuk, ispirtolu kalem, baş kısmı için resimdeki gibi içi delikli fildiş boyutunda bir tesbih başı, şerit, tutkal, küçük pense gerekecektir. Bu malzemeleri tedarik ettiyseniz, hemen yapıma geçebiliriz değerli bayanlar. Malzemelere resimden de bakabilirsiniz. Farklı bir malzeme kullanmak için resimdekilere uygun şekilde değişikliklere gidebilirsiniz elbette.

Minik Bebekli Anahtarlık Yapılışı

İlk önce biraz pamuk parçasını alıp elimizde büzüştürüyor ve ceviz kabuğuna girecek şekilde ayarlıyoruz. Daha sonra bu pamuğa keçe parçasını sarıyoruz ya da renkli bez parçası da olur. Sonra onu pamuğa yapıştırıyoruz. Daha sonra ceviz kabuğuna yerleştirip güzelce tutkallıyoruz. Daha sonra şerit malzememizle, ceviz kabuğun etrafını süsleyeceğiz yani saracağız. Devamında ise ceviz kabuğunda arta kalan şerit kısımları kesiyoruz. Sonrasında kafa kısmı için belirttiğimiz fildişi büyüklüğündeki tesbih başını elimize alıp, tutkallıyoruz. Bunun da başına küçük bez parçamızı tutkallıyoruz. Bu bebeğin baş kısmını kapatan şapkası olacaktır. Kafa kısmını bezi yüzü görünecek şekilde oluşturup, gövde kısmına yani ceviz kabuğuna tutkallıyoruz. Birleştirme işleminde kopma olmaması için dikkat ediniz. Daha sonra ispirtolu kalemle baş kısmına göz ve burun gibi yüzü oluşturacak ifadeyi çiziyoruz. Daha sonra ise sıra geldi herhangi bir anahtarlıktan çıkartmış olduğumuz halka aparatını, oluşturduğumuz bebek anahtarlığına takmaya geldi. Bunu da yine resimli adımlardan yararlanarak yapabilirsiniz. Önce küçük penseyle anahtarlığı ceviz kabuğunun tutacak bir kısmına monte ediyoruz. Resimlerdeki gibi ilerlediğinizde sıkıştırdığınızda minik bebekli anahtarlığımız kullanıma hazır hale gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here