Minik Balık Yelek Modeli Yapımı

Minik Balık Yelek Modeli Yapımı
Minik Balık Yelek Modeli Yapımı

Minik bebekleriniz hazırlayabileceğiniz harika bir yelek modeli paylaşıyorum. Sunanın Elinden kanalının tasarlamış olduğu bu erkek bebek yeleği modeline düğmelerinden esinlenerek minik balık yelek modeli adı verilmiştir. Videolu anlatımında hem kol kesimleri hem de yaka kesimleri de ele alınmıştır.

Bu yeni bebek yelek modeli 3 aylıktan 1 yaşına kadar olan bebekleriniz için uygulayabilirsiniz. Yapımı için 5-6 tane düğme, yün iğnesi, işaretleyiciler, mezura, Bravo Samba bebe yünü ve 4 numara misinalı şiş kullanılmıştır. Videodaki örnek minik balık bebek yelek modelinin eni 26 cm, boyu da 30 cm olarak tasarlanmıştır.

Minik Balık Yelek Örneği
Minik Balık Yelek Örneği

Yeni bebek yeleği örneği çalışmasına 137 tane ilmek atarak başlanmıştır. Başlangıç ilmekleri atılırken uzun kuyruk metodu kullanılmıştır. Bu çalışmada lastik olarak fantezi lastik olarak adlandırılan lastik uygulanmıştır. Lastiğin 5. sırasının son 5 ilmeğinde ilik açılmıştır. Erkek bebek yeleği olduğu için ilikler sağ tarafta açılmıştır. Beş sıra daha fantezi lastik çalışıldıktan sonra balık yelek modelinin lastik çalışması bitirilmiştir.

Hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra modelin kurulumuna geçilmiştir. Bebek yeleği örgü modeli düz ve ters örgüden oluşmaktadır. Ön başlangıçlarında da fantezi lastiğin devamı şeklinde örülmüştür. Yaka ve kol kesimleri de yapılıp, arka kısmı da öne benzer şekilde örülmüştür. Yaka uçları ve yeleğin yan kenarları örgü iğnesi ile dikilmiştir. Düğmeleri de eklendikten sonra minik balık yeleği kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/_CAaf833gpA

Anlatımlı Minik Balık Yeleği Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı