Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Mine Motifi Nasıl Yapılır?

Mine Motifi Nasıl Yapılır?

7
0
PAYLAŞ
mine motifi nasıl yapılır

Özellikleri bakımından eşsiz ve inanılmaz sonuçları aldığımız el işleri, hepimiz için gerçek anlamda muhteşem sonuçları verir. Özellikle tığ ile yapılan örgü modelleri, etkili ve farklı yapıları nedeni ile değişik alanlarda kullanılabiliyor. Sizler için de etkin bir sonucu sağlayacak olan bu modeller, harika bir şekilde sitemizde anlatımlı olarak veriliyor. Bu sayede, beğendiğiniz modelleri hemen yapabilir, sonuçlarını sizler de anında görebilirsiniz. Bu yazımızda da sizlere mine motifi hakkında detayları sunmak istiyoruz. Resim, şema ve anlatımlar ile çok kolay şekilde modeli yapabilirsiniz. Uygun numara ip ve tığınızı alıp hemen başlayabilirsiniz.

örgü mine motifi

A şemasından motiflerin detaylarına balkım.

9 zincir çekip, birleştirip, başlangıç halkasını hazırlayalım.

12 sık iğne yapalım.

7 zincir çekelim, 4 tane uzun ikili fıstık yapalım. Bunların hepsini tek seferde çekerek fıstık şeklini oluşturalım.

Aralar için 7 zincir çekin ve 1 sık iğne boş bırakıp, 2.sık iğnenin tepesine batın.

Aynı şekilde 4 tane ikili dolgu yapalım. Ve sıra sonuna kadar, toplamda 6 dolgu fıstık, 6 büyük göz olacak şekilde devam edelim.

Gelelim mine motifi son yapraklarını oluşturmaya. Buraya çıkarken 1 zincir çekelim. 4 sık iğne yapın, 5 zincir örün ve 3 sık iğne daha yapın.

7 zincir örün, şimdi motifi ter çevirin. Ortaya yaptığınız pipirciğin bir sonrasına batın. 1 zincir örün ve 2 sık iğne, 5 zincir, 2 sık iğne 5 zincir, 2 sık iğne 5 zincir şeklinde devam edelim. Toplamda 3 pipircik olacak şekilde ayarlayın.

Döndüğünüz noktaya geldiğinizde, 4 sık iğne yapın, 5 zincir ve alt orta pipirciği yapın. Sonra 2 sık iğne, 7 zincir ile ter dönüş yaparak, yukarıda ki işlemi tekrarlayın.

Alt sırada yapılan 4 lü dolgu fıstıkların üzeri boş kalırken, arada ki gözlerin üzerine yeni yapraklar yapmış olacaksınız. Bu şekilde mine motifi de bitmiş olacak. Eklemek için ise aşağıda ki şemayı kullanabilirsiniz.

örgü mine motif örneği

6 dişli motiflerin genel eklenme prensipleri baz alındığında modeliniz de altıgen olacaktır.

Eklenme yerleriniz de resimde ayrıntılı şekilde görmektesiniz.

mine motifi resimli anlatım

Modelinizin bitmiş hali ve baklava dilimiz şeklinde bitmiş hali de resimde ki gibi olacaktır.

PAYLAŞ
Önceki makaleHavludan Şirin Ayıcık Yapımı
Sonraki makaleMum Çiçeği Motifi Detaylı Anlatım
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here