Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Mıknatıslı Resim Tablosu Yapmak

Mıknatıslı Resim Tablosu Yapmak

81
2
PAYLAŞ
Mıknatıslı Resim Tablosu Dekorasyon Kendin Yap
Mıknatıslı Resim Tablosu Dekorasyon Kendin Yap

Sizlere bu kendin yap projemizde mıknatıslı resim tablosunun nasıl yapılacağını anlatacağım. Öncelikle malzemelerinin çok kolay malzemelerden oluştuğunu söylemek isterim. Malzemeler; boya karıştırıcı, mıknatıs, dört adet resim 1’deki gibi ağaç çubuk ve tutkal olacaktır. Bu malzemeleri tedarik ettikten sonra hemen yapım aşamasına geçelim isterseniz. Öncelikli olarak birinci resimde dört adet eşit boyutlarda çubuklarımızı alıp, onları boya karıştırıcı ile boyuyor ve koyu bir renk almasını sağlıyoruz. Dilerseniz bu işi vernikle de yapabilirsiniz. Bu işlemin ardından üçüncü resimdeki gibi bütün çubukları arkalı önlü boya karıştırıcıya bandırdığımız sıvıyla boyuyoruz. Sonuçta resim üçteki ilk çubuktaki gibi, çubuklar koyu bir hal alacaktır.

Resim dörtte magnet yazıyor yani mıknatıs demektir. Mıknatısı da çubukların her iki baş kısmına tutkallıyoruz. Dört adet çubuk için aynı boyuttaki ufak mıknatıstan yaklaşık sekiz adet gerekecektir. Resim altıda mıknatısın çubuk üzerinde yapıştırılmış hali görülmektedir. Resim yedide ise dört çubuğa da iki taraflı olarak mıknatıslar yapıştırılmış şekilde verilmiştir. Devam ettiğimizde geldik ip bağlama kısmına. Bu işlemde resim sekizdeki gibi ipimizi alıyoruz ve çubuğun uç kısımlarını resim dokuzdaki gibi sıkıca bağlıyoruz. Düğüm atarak bağladıktan sonra bu bizim askılık için kullanacağımız ip olacağını görmüş olacağız. Yalnızca üst kısımda duracak olan tekli çubuğa ip bağlama işlemini uygulayıp sonraki adıma geçiyoruz.

Mıknatıslı resim tablosu yapımı için geldik son işlemlere. Son işlemlerde resim ondaki gibi bir işlem sağlamak amacıyla çubukların ikincisini kullanıyoruz ve resmi alttaki mıknatıslı çubuğa şekildeki gibi koyunca bırakıyoruz. Bu resmi sıkıca tutmasını sağlayacak hamle olacaktır. Resim 11’de duvara astığımız resmi mıknatıslı çubuklar sayesinde nasıl da havada tutabildiğimizi görüyor olmalısınız. Siz de bu kolay çalışmayı yaparak, evdeki duvarları ya da iş yerindeki duvarları farklı tablolarla süsleyebilirsiniz. Mıknatıslı tablomuzun en iyi özelliği ise istediğiniz kadar resmi, istediğiniz zaman değiştirebilmenizdir. Yani kolaylığı sayesinde resmi çıkartarak başka bir resim de yapıştırmak usulüyle, kolayca farklı resimleri tablonuza tutturabiliyorsunuz. Resimlerden sıkılma durumlarında işinizi görecek olan mıknatıslı tabloyu umarım beğenmişsinizdir. Herkese şimdiden kolay gelsin diyerek farklı bir çalışmada görüşmek dileğiyle diyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here