Ana Sayfa Örgü Videoları Miki Fare Kare Motif Yapımı

Miki Fare Kare Motif Yapımı

Miki Fare Kare Motif Modeli
Miki Fare Kare Motif Modeli

Bebek battaniyesi, hırka, bere ve yeleklerinde çok iyi duracak Miki Fare kare motif çalışması ile güzel projeler üretin.

Tam bebek örgü çalışmalarına uygun bir kare motif çalışmasıdır. 4 farklı renkle çalışılmış olup örmesi hem kolay hem de keyiflidir. Ortasından yuvarlak olarak başlanıp belli bir sıra sonra kareye çevrilerek örülüyor. Kare motif bitirildikten sonra kulaklar ve eller sonradan örülüp kare motifi ayrıca dikiliyorlar.

Örmek için evdeki iplerinizi değerlendirebilir, koton ya da bebek iplerini de kullanabilirsiniz. Örnek anlatımı 3 numara tığ ile yapılmıştır.

Tığ İşi Köşeli Kare Motif Yapımı

Miki Fare Kare Motif Örneği
Miki Fare Kare Motif Örneği

Tığ İşi Miki Fare Kare Motif Anlatımı

Bir sihirli halka yapılarak farenin kafasının yapımı ile başlannmış ve içine 12 tane ikili tırabzan çalışılmıştır. İkinci sırada yuvarlak örmeye devam edilmiş ve sadece tırabzan sayısı artırılmıştır.

Farenin kafa kısmı 2 sıra yuvarlak şekilde çalışıldıktan sonra diğer renkte ipe geçilerek artık kare şeklinde dönüşüm 3. sıranın yapımı ile başlamıştır. Bunun için aynı yuvaya 2 ikili tırabzan-2 zincir-2 ikili tırabzan yapılarak köşeler oluşturulmuştur.

Diğer sıralarda artırma işlemi yapılarak Miki Fare desenli kare motif büyütülmüştür. Kenarına da kare motifi ve içine çalışılan Miki Fare desenini belirginleştirmek için sarı, mavi, yeşil gibi renklerle 1 sıra sık iğne örülüyor.

Kaynak: https://youtu.be/uWGNtS7Qa0s (atolyehobi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here