Migrenin Bitkisel Tedavisi

bitkilerle migren tedavisi
bitkilerle migren tedavisi

Selamlar değerli hanımlar; bugünkü sağlık yazımızda sizlere bitkisel migrenden söz edeceğiz ve bilgiler vereceğiz. Migren, daha çok ataklar şeklinde gelmekte olan bir baş ağrısı türüdür. Belirtilen migren ataklarıysa, 4 saat ve 72 saatlik aralıkta gerçekleşebilmektedir. Oluşacak ataklar anında kişi, aslında kendini normal hissetmektedir. Fakat şimdi genişletip sizlere de aktaracağımız bitkisel migren tedavisiyle, bu tür durumları yaşayan kişiler şifa bulabileceklerdir. Bu tedavi yönteminde migrene iyi gelen şifalı bitkiler, iyi gelecek bitki türleri ve migrenin tam olarak nasıl olduğunu da anlamış olacaksınız.

Bitkisel Migrene İyi Gelen Şifalı Bitkiler

migrenin tedavi yöntemleri

Bitkisel migren tedavisi deyince akla biberiye kürleri gelebilmektedir. Bitkisel migrende biberiye kürleri son derece etkili olabilmektedir. Migrene iyi gelecek şifalı bitkiler arasında nane yağı, ısırgan otu, ayva yaprağı gibi bitkiler yer almaktadır. Kekik yağı ve hakiki zeytinyağı da yine migren ağrılarını dindirmede etkili olabilmektedir.

Zeytinyağı ve kekik yağının uygulanması; bir tatlı kaşığı kadar kekik yağı ve üç çay kaşığı kadar da zeytinyağını biraz ısıtıp, ağrıyan yere uygulayınız. Bu şekilde migren ağrınızın biraz da olsa dindiğini fark edeceksiniz. Migren ağrılarına iyi gelecek bir başka bitki de kanteron otudur. Kanteron otunu da çay gibi demleyip içmek kesinlikle, migrene karşı iyi bir çözüm olacaktır.

Bitkisel Migrenin Tedavi Yöntemleri

migren tedavisi

Bazı bitkiler ise kolay bulunmayan türde olabilir. Böyle durumda evde migren ağrınızı tedavi etmek için, kuru naneyi avucunuza dökerek koklayabilirsiniz. Migrene karşı çözüm olacak bu yöntemle, migren ağrınızın hafiflemesi söz konusu olacaktır. Nanenin migrendeki faydası büyüktür.

Yine naneyi kaynatarak, buharını burna çekmenizle birlikte migrene karşı faydasını görebilirsiniz. Aslında migren ağrılarını tetikleyen durumlara bakınca, iş stresleri ya da günlük yaşantının yorgunlukları da etkili diyebiliriz. Bitkisel migren tedavisi de işte tam da o noktada, işinizi görecek türde bir şifa oluşturacaktır.

Bitkisel migren tedavisi sayesinde papatya çayı, ısırgan otu çayını kullanıp, migren ağrılarının dindirilmesi sonrası normal günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bitkisel migren tedavisinde biberiye yağına son olarak değindiğimizde, kan dolaşımını hızlandıracağı için migren konusunda son derece faydalı geleceğini rahatça belirtebiliriz.

Kekik yağı da yine aynı etkiye sahip ağrı kesicilerden olup, migren ağrılarında ısıtıcı özelliği sayesinde size iyi gelecektir. Tabi bütün bunların dışında herhangi bir durumda doktor tavsiyesinin alınması da hepsinden önemlidir. Doktor tavsiyesine uyup bu tedavileri denemenizde fayda olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı