Migren Ağrısı Hakkında Bilgiler

Migren Ağrısı
Migren Ağrısı

Çoğu insanda değişken sebepler şeklinde ortaya çıkan ağrılardandır migren ağrıları. Çalışanlarda hafta sonları bağ ağrıları kabus olabiliyor. Bu durum yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilmektedir. Migren oldukça karmaşık bir ağrı türüdür. Uykusuzluk, anlık stres durumları, tuvaletinizi tutmak bile bazen migren ağrılarına neden olabilmektedir. Baş ağrısı belirli aralıklarla devam ediyorsa mutlaka tansiyon konusunda takipler yapması gereklidir.

Tıbbı aletlerle bu takibi evde işte yapabilirsiniz. Migrenin nedenleri arasında ise temelde stres vardır. Aç kalmak ya da başka sebepler de migreni tetikler ya da uykusuz kalmak, fakat ağrının başlamasına genelde stres ağırlıklı olarak etki eder. Aynı zamanda migren ağrıları bir kez tetiklendiğinde bu gün içinde üst üste sürebilir. Işık ve ses hassasiyeti, kaslarda gerilme ve bulantı hissi de o tür anlarda etkin olur. Migren ağrısı olan insanın yaşam kalitesi hayli düşer ve kişi bu ağrının bir an önce geçmesini ister.

Migren hastaları aslında kişilik olarak da farklı insanlardır hassas mükemmeliyetçi kişilerdir. Bu özellikleri de migrenin kendilerinde oluşma riskini adeta tetiklemektedir. Migren hastalarının ağrıları başladığında bazı hassas noktalarına masaj yapılarak ağrılar azaltılmaya çalışılabilir.

Migren ağrısı genelde sağ ya da sol tarafta daha baskın şekilde ağrı oluşturur. Omurga da boyunda ya da kafasın birleşim yerinde ağrı etkili şekilde hissedilir. Kaş üstü kaslarını parmaklarınızla sıkıştırıp rahatlatacak hareketi yapabilirsiniz. Fakat ağrı o sıkıştırılan noktadan kaynaklanmaz esas olarak ağrı farklı noktalarda yer alır ama o harekette biraz da olsa rahatlama sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı