Midyeler Bere Modeli Yapımı

Midyeler bere modeli
Midyeler bere modeli

Gerçi bahar yaklaştı ama havalar hala soğuk bu yüzden sizlere yeni bere modelleri de ara ara paylaşmaya devam edeceğim. Bu sefer de midyeler bere modeli yapımı ile ilgili bir video paylaşacağım. Anne İşleri kanalının bu videosu ile güzel ve yeni bir şişle bere modeli öğrenmiş olacaksınız.

Orta kalından hafif kalınlıkta bir yün, 3 ve 3,5 numara misinalı şişler bu örnek bere modelinin yapımında kullanılan malzemelerdir.

Örnek bere modeli 6 ilmek ve katlarından oluşmuştur.  Örnek berede 16 tane midye motifi konulacağından 96 ilmek atılarak başlanmıştır. İlk olarak midyeler bere modelinin lastiği örülmüştür. Lastikte bir kısıtlama bulunmamaktadır. Siz istediğiniz gibi örebilirsiniz. Bu berede lastik 1 ters 1 düz şeklinde 15 sıra örülmüştür.

Midyeler bere modeli yapımı
Midyeler bere modeli yapımı

Lastiğin örülmesi tamamlandıktan sonra örneklerin yapımına başlanmıştır. İlk sıra 1 dola, 2 ilmeği kes ve 4 düz şeklinde örülmüştür. İkinci sıra 1 dola, 1 düz, 2 kes ve 3 düz olarak örülmüştür. Her turda kesme işlemi uygulanarak düzler azaltılarak devam edilmiştir. Bu işlem midye kabuğu görüntüsünü elde etmenizi sağlayacaktır. Kesme ilmekleri de bitince 1 sıra düz örülmüş ve birinci sıradan itibaren yapılan işlemlerin tekrarı yapılmıştır.

Birkaç sıra midyeli motifler örüldükten sonra berenin toplama işlemine geçilmiştir. Artık artırma yapmadan kesme işlemi uygulanmıştır. Şiş üzerinde bütün ilmeklerden tek kalana kadar devam edilmiştir. İpten uzun kuyruk bırakıp örgü iğnesi ile berenin üstü dikilerek toplanmış ve son olarak da bir ponpon eklenmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/N_AtdUb7iMQ

Anlatımlı Midyeler Bere Modeli Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı