Meyve Sepeti Sabunlar

meyveli renkli sabun yapımı
meyveli renkli sabun yapımı

Renkli meyveli sabun yapımının ne kadar pratik ve zevkli olduğuna inanamazsınız. Bunun için öncelikle bir hobi dükkanından sabun kiti alıyoruz. Bir kitte 4 adet renkli sabun bulunuyor. Kırmızı, mavi, sarı ana renkler ve yeşil ara renk bu kitteki sabunlarımız. Yanınızda çeşitli kurabiye kalıpları bulundurmanızda fayda var çünkü oyun hamuru kıvamında olan bu sabunları istediğimiz miktarda alıp onlara şekil veriyoruz. Yapacağımız işlem son derece basit ve keyifli olacaktır.

Kitten çıkardığımız sabunlardan istediğiniz miktarda elimize alıp oynamaya başlıyoruz. Oyun hamurundan biraz daha sert kıvamda olan bu sabunlar kısa bir süre sonra şekle girmeye başlıyor. Yıldız, melek, kurabiye adam gibi çeşitli kurabiye kalıpları size yardımcı olacaktır. Dilerseniz bir oklava yardımıyla sabunlarınızı düzleştirebilir ve bütün renkleri kullanarak gökkuşağı şekli de verebilirsiniz. İstersek renkleri birbirine karıştırıp, mermersi görüntüler de elde edebiliriz. Renkli meyveli sabun yapımı özellikle çocukların en sevdiği aktivitelerden biridir. Bu sayede çocuğumuzun yaratıcılığını keşfetmesine de olanak tanımış oluruz.

Renkli sabunlarımıza elma, çilek, muz, portakal gibi meyve şekilleri veriyoruz. Bu şekillerin çok profesyonel olması gerekmez. Önemli olan bunu yaparken, keyif almamız ve ortaya eğlenceli bir iş çıkarmamızdır. Sabun yapımını bitirdikten sonra 30 dakika kadar buzdolabında bekletmemizde fayda vardır. Bu sayede ürün de kendine gelecek ve kullanmaya başlarken daha verimli bir sonuç ortaya çıkacaktır. Küçük bir sepete bu sabunları yerleştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı