Mevsimlik Yelek İçin Bluz Çam Ağacı Örgü Modeli

Bluz Çam Ağacı Örgü Modeli Yapımı
Bluz Çam Ağacı Örgü Modeli Yapımı

Bahar ve yaz aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz hırka, şal, yeleklerde kolaylıkla örebileceğiniz yeni bir örgü modeli paylaşacağım. Özellikle dikdörtgen şal ve yazlık dökümlü bluzlara çok yakışacak bu örneğin ismi çam ağacı örgü modelidir. Yapımı keyif veren ve hızlı ilerleyen modeli muhakkak sizler de denemek isteyeceksiniz.

Örnek örgü çalışması ince merserize bir iple örülmüştür ve 3 numara tığ kullanılmıştır. Bu örnek özellikle tek renk ve tiftik iplerle örüldüğünde anne yelekleri, çeyizlik yelekler ve baharlık hırkalarda da güzel sonuçlar verecektir.

Bluz Çam Ağacı Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Arada tek çam ağacının olduğu kısmın anlatımı yapılmıştır. Bu örnekte başta ve sonda yarım ağaçlar arada ise tam ağaç motifleri şeklinde çalışılmıştır. Tam olanlar 9 tırabzan, yarımlar ise 5 tırabzanla başlanmıştır. Çam ağaçları arasında kalan ara motifler ise ikili tırabzan gruplarının örülmesi ile meydana gelmiştir.

Bluz Çam Ağacı Örgü Modeli
Bluz Çam Ağacı Örgü Modeli

Çam ağacı örgü modelinin yapımına örülecek modelin genişliğince zincir çekilerek başlanmıştır. Üçüncü zincire batarak zincirle birlikte 5 adet ikili tırabzan yapılmıştır. Sonra yine ikili tırabzanlarla bir V çalışılmıştır. Sonrasında 9 tırabzan-1 V şeklinde sıra sonuna kadar gelinmiştir.

Sonraki sıralarda çam ağacı motifleri kısımlarında gelindiğinde bir çam ağacı görüntüsü sağlamak için eksiltmelere gidilmiştir. Ara V motiflerde ise bir değişiklik olmamıştır.

Anlatımlı Bluz Çam Ağacı Örgü Örneği Videosu

Birçok yazlık örgü çalışmanızda kullanabileceğiniz bu kolay örgü modelinin videosunu aşağıda paylaşıyorum. Siz hangi örgünüzde kullanacaksanız ona uygun ip ve tığ ile örmelisiniz. Videoda sadece örneğin kurulum aşamalarından bahsedilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/QTak8MsAXOY

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı