Mevsimlik Uzun Hafif Hırka Yapımı

Mevsimlik Uzun Hafif Hırka Modeli
Mevsimlik Uzun Hafif Hırka Modeli

Sonbaharın artık son ayına gireceğimiz şu günlerde içinizi ısıtacak örgü modelleri ve yapılışlarını paylaşmaya devam ediyoruz. 2018 yılı sonbahar modasına uygun salaş, çizgili, mevsimlik uzun hafif hırka modeli ve anlatımını sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Oldukça trend olan bu uzun hırkalar Alize Angora Gold ve Alize Angora Gold Batik iplerini kullanarak örülmüşlerdir. Uzun olmasına rağmen düz örgü olduğu için çok kısa sürede bitecek bir modeldir. Ayrıca ince bir ipliğin 6 numara gibi kalın bir şişle örülmesi hırkanın yapımını hızlandırmıştır.

Uzun mevsimlik hırka modeli için 3 yumak kullanılmıştır. Bunlardan ikisi batik biri düz renktir. Bir yumak için 2 gün harcanılacağı düşünülürse 6 günde bu çok moda mevsimlik uzun hırka örneğini sizler de kolayca örebilirsiniz.

Mevsimlik Uzun Hafif Hırka Örneği
Mevsimlik Uzun Hafif Hırka Örneği

Şişle Mevsimlik Uzun Hafif Hırka Nasıl Örülür?

Çok moda olan bu tür uzun salaş hırka modeli hem büyük hem de küçük bedenler için çalışılmıştır. Büyük olanı yani 42-44-46-48-50 beden için 60 ilmekle alttan kol altına kadar 7 numara şişle 80 cm örülmüştür.  Sonra 6 numara şiş ile kol evi için 35 santim kadar kesme işlemi uygulanmıştır. Arkaya 100 ilmekle başlanmıştır önde olduğu gibi kol altına kadar 7 numara, kol altından sonra da 6 numara şişle örülmüştür. Kol için de 35 ilmek başlanmıştır ve 5 sırada bir iki yandan birer tane artırarak 40 cm örülmüştür. Omuzda 10 cm kalana kadar kol kesilmiştir. En sonda ilmek çıkararak yaka için lastik örülmüştür.

Küçük olanı 6 numaralı şiş kullanılarak örülmüştür. 50 ilmek ile alttan örülmeye başlanmıştır. 80 santime ulaşınca kol evi kesilmiştir. Bu V yaka tasarlandığı için birer ilmek eksiltilmiştir. Kol, reklam kol olarak tasarlanmış, 35 ilmekle başlanmış ve 40 santim örülmüştür.

Mevsimlik uzun hırkaların kol ve yaka kesimleri videolu anlatımında detaylı olarak gösterilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/EifFRVzH8U8 (Alize Yarns)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı