Metre İşi Taşlı Şeritlerle Oda Takımı Yapımı

Metre İşi Taşlı Şeritlerle Oda Takımı Yapımı
Metre İşi Taşlı Şeritlerle Oda Takımı Yapımı

Metre işi satılan taşlı ya da kristal şeritler ile ışıltılı oda takımı yapımı videosu ile şık oda takımları yapacaksınız. Diğer oda takımlarına nazaran oldukça şık ve parıldayan bir oda takımına sahip olacaksınız. Tığ işi tekniklerini bilmenize gerek kalmadan metre işi kristal taşlı şeritleri bir motif şeklini alacak şekilde kesip birleştirerek yapacaksınız.

Bu ışıltılı oda takımı yapımı için metrelik taşlı şeritler haricinde simli ipe de ihtiyacınız olacaktır. Bu oda takımı için 2 metrelik bir şerit işini görecektir. Tığ olarak da 21 numara bir tığ tercih etmelisiniz. Bir de oda takımındaki çiçek motiflerinin göbeklerinde kullanmak üzere 17 mm’lik serum halkalara da ihtiyaç duyacaksınız.

Taşlı Şeritlerle Oda Takımı Yapımı
Taşlı Şeritlerle Oda Takımı Yapımı

Şeritli kristal taşlarla yapılan bu oda takımını incelediğimizde kare şeklinde tasarlandığını görüyoruz. İsteyen oval şeklinde de bir tasarım yapabilir. Çiçek motifleri bir güneşi andırıyor. Aralarına da kare şeklinde şeritlerden motif geçilmiş. Yapımı kolay oda takımına ilk olarak çiçeklerin yapımı ile başlanmış. Halka etrafı iki defa çekilen tırabzanlarla doldurulmuştur. Her 5 tırabzanda bir önceden şerit halinde kesilen yapraklar eklenmiş. Sanırım tığ işi sadece bu çiçeklerin yapımında kullanılmış.

Oda takımını bitirdikten sonra düzleştirmek için tersten nemli kalın bir bezle ütülenmiştir. Riskli bulanlar hiç ütü vurmayıp halı ya da ağır bir nesnenin altına da koyabilirler.

Metrelik Şeritli Taşlar ile Oda Takımı Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı