Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Metre Boncuktan Uç Dantel Yapımı

Metre Boncuktan Uç Dantel Yapımı

Metre Boncuktan Uç Dantel Modeli
Metre Boncuktan Uç Dantel Modeli

Şerit boncuklardan yeni ve farklı bir uç dantel yapılışı öğreneceğiz. Havlu ucu ya da genç kızların çeyizleri için pike takımı yapımında kullanabilirsiniz. Zengin bir görüntüsü olduğu için çeyizlik oyalara gidebileceği gibi kendiniz için de yapabilirsiniz.

Metre boncuktan şu zamana kadar yapılışı ile birlikte birçok paylaşım sunmuştum. Bunlardan biri de metre boncuktan salon takımı motifi yapılışı idi. Ancak bu seferki farklı pike ucu ya da havlu ucu olarak kullanabileceğiniz bir kenar oyası örneği olacak.

Metre Boncukla Havlu Ucu Yapımı

Bu metre hesabı üzerinden satılan şerit boncuklarla yapılan oyalar hem çok basit hem de çok şık duruyor. Bu kez de oldukça şık bir uç dantel örneği yapılışına bir göz atacağız.

Şerit boncuklar her metre işi oya yapılışında olduğu gibi önceden kesilip hazırlanmış. Boylamasına 16 boncuk kalacak şekilde kesildikten sonra etrafı tığla işlenmiş.

Metre Boncukla Havlu Ucu
Metre Boncukla Havlu Ucu

Tığla bu kesilen şerit boncukların dış kenarlarına pimpirik yapılmış. Araları ile örümcek çekerek gidilen bir motiften oluşmuş. Yine boncukların alt uçlarında daha uzun pimpirikler işlenmiş.

Son olarak metre boncukların üst kenarına da havlu kenarına dikim yeri için kutucuklu basit bir motif çalışılmış.

Anlatımlı Metre Boncuktan Uç Dantel Örneği Videosu

Yukarıda belirttiğim gibi çok kolay olan bu metre boncuklu havlu ucu yapılışı bir video ile de anlatılmış. Şerit boncukların ziyan edilmeden nasıl kesileceği ve etrafının nasıl tığla işleneceği detaylı olarak videoda gösterilmiş.

Kaynak: https://youtu.be/R8PgDtKrYBo (Ören Hanım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here