Metre Boncuktan Salon Takımı Motifi

Metre Boncuktan Salon Takımı Motifi
Metre Boncuktan Salon Takımı Motifi

Evimizdeki mobilya ve eşyaların üzerini süsleme amaçlı kullandığımız salon takımı dantellerinden yeni bir örnek anlatımı paylaşıyorum. Metre boncuktan yapılan bu yeni salon takımı motifi birbirine eklenerek ilerlemektedir. Kesme boncuk etrafına yapılan tığ oyası ile bir yıldız şeklini andırmaktadır.

Örnek salon takımı motifi yapımında altın rengi tercih edilmiştir. Hem boncukların hem de çevresindeki oya ipi altın rengindedir. İp Altınbaşak altın simli ipidir. 22 numara 0,5 mm tığ kullanılmıştır. Videolu anlatımında motifin nasıl yapıldığı ve mevcut salon takımı danteline nasıl eklendiği detaylı bir şekilde gösterilmiştir.

İçerikler

Tığla Metre Boncuktan Salon Takımı Motifi Yapımı

Metre şerit boncuklar beşe beş kare olacak şekilde makasla kesilip önceden hazır edilmiştir. Daha sonrada her kesme boncuk çevresi tığla işlenerek salon takımını oluşturan diğer motiflere eklenmiştir.

Anlatımlı Şerit Boncuktan Salon Takımı
Anlatımlı Şerit Boncuktan Salon Takımı

Metre boncukların etrafı için tasarlanan motif ise kenarları üzerinde sürekli dönerek çalışılmıştır. İlk turda boncuk araları sık iğne ve zincirle çevrilmiştir. Kenarların orta kısımlarına çiçeğin yapraklarını yapmak için yuva bırakılmıştır. Sonraki turda kenar yapraklarının yapımına geçilmiştir. Çift kat çekilen tırabzanlarla her kenarda bir çift yaprak yapılmıştır.

Yapraklar yapılırken aynı zamanda diğer motiflere ekleme işlemi de gerçekleştirilmiştir.

Anlatımlı Şerit Boncuktan Salon Takımı Modeli Videosu

Detaylı anlatımına aşağıdaki yapılış videosundan ulaşabilir ve bu güzelim altın rengindeki salon takımını sizler de yapabilirsiniz. Bunun yanında şerit boncuktan yazma kenarı yapımını da öğrenmek istiyorsanız kesme boncuktan tığ oyası konuma da bakabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/yxYywlLQalM (Oya Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı