Metal Pullardan Şık Kolye Tasarımı

metal pullardan takı yapımı
metal pullardan takı yapımı

Hiç aklımızın ucundan bile geçmeyen nesnelerden öyle güzel ve farklı tasarımlar çıkar ki şaşırırsınız. Önemli olan görebilmek ve her zaman yaratıcı bir düşünceye sahip olmak gerekir. Bu yazımda da hiç aklınıza bile gelmeyecek bir malzeme olan civatalarla birlikte kullanılan metal pullardan kolye yapımı uygulamamızı gerçekleştirmeye çalışacağız. Proje bitince harika ve şık bir kolyemiz olacak. Dışarıdan para vererek hazır kolye alabilirsiniz. Fakat bu şekilde farklı objeleri kullanarak kendi tasarladığınız takıların değeri sizin için daha önem taşıyacaktır. Yapımı da sizi zorlamayacak tarzda bir takı tasarımı olacak. Kullanacağınız malzemeleri ise temin etmeniz çok kolay. Fazla vaktinizi de almadan basit bir şekilde bu tasarımı resimli anlatımlarla başarılı bir şekilde siz de yapabileceksiniz.

Metal Pullardan Kolye Yapımı İçin Malzemelerimiz :

Kerpeten
10 mm. Delik çapında pullar
12 adet 10 mm takı halkası
Takı zinciri (Eski bir kolyenizinki de olabilir)
Tırnak cilası

Metal Pullardan Kolye Nasıl Yapılır :

İlk olarak metal pullarımızın orijinal rengi metalik bir renk olduğu için farlılık katma adına başka bir renge boyuyoruz. Bunun için oje kullanabilirsiniz. Pembe renkli oje kullanarak metal pullarımızı bir güzel boşluk kalmayacak şekilde boyuyoruz. Pullarımızı Kurumaya bırakıyoruz. Metal pullardan kolye yapımı için bir sonraki aşamamızda ise takı halkalarımızı pullara geçirerek resimdeki gibi tasarım elde edeceğiz. Siz farklı bir tasarım da yapabilirsiniz. Takı halkalarını açmak için kerpeten kullanabilirsiniz. Burada üçgen şeklinde bir tasarım uygulanmış. Metal pullarımızın uç taraflarına da halkalarımızı yerleştirip bu halkalara zincirimizi yerleştiriyoruz. Zinciri takmada zorluk çekiyorsanız araya ufak takı halkaları koyabilirsiniz. Artık kolyemiz kullanıma hazır hale gelmiş bulunuyor.

Resimdeki görüleceği gibi metal pulların tek tarafı oje ile boyanmış. Bu kolyemizin çift taraflı kullanımına olanak sağlıyor. Böylelikle fonksiyonel bir kendin yap kolyemiz oldu. Farklı bir tasarım fikri ile yola çıkılmış olan metal pullardan kolye yapımı projesi, hem el becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacak hem de boş vakitlerinizde ev hobileri ile uğraşıp güzel vakit geçirmenizi gerçekleştirecektir.

metal pullardan takı
metal pullardan takı resimli anlatım
metal pullardan takı yapılışı
metal pullardan takı yapımı
metal pullardan takı anlatımlı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı