Metal Halkalı Kolye Tasarımı

Metal kolye
Metal Halkalı Kolye Tasarımı 1

Kendimize Şöyle Güzel Bir Metal Halkalı Kolye Yapalım

Takı takmayı her bayan sever. Özellikle kendi yaptığınız takıların birçok avantajı vardır. Bozulduklarında tamir edebilir, kıyafetlerinize uygun tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle bu tarz takılar tasarlamayı istiyor ya da seviyorsanız kesinlikle bu yazımız sizin çok hoşunuza gidecek.

Farklı ve ideal bir takı tasarımı için ilk etapta objenin bitmiş halini gözünüzde canlandırıp ona göre malzemeler temin etmenizi öneriyoruz. Biz sizler için farklı bir tasarım örneği verdik. Ancak siz bunu kendinizce değiştirebilir ve geliştirebilirsiniz. Oldukça basit ve kolay şekilde yapacağınız bu kolyeyi kendiniz ya da sevdiğiniz birine hediye olarak da tasarlayabilirsiniz.

İşte Metal Halkalı Kolye İçin Gerekli Olan Malzemeler

Metal kolye

Farklı boyutlarda metal halkalar. Beyaz ya da sarı sizin tercihinize kalmış.

İnce mahreme ipi yada biraz kalın özel nakış ipi olabilir. Tasarım rengini kendinizde belirleyebilirsiniz.

Makas

Çakmak

Kolyenin Yapılışı

1. Adım

Metal halkalı kolye

Öncelikle tasarımızı kolyenizin bittiğinde nasıl olduğunu tasarlayın, resmini alın ya da bir kağıt kalem yardımı ile çizime aktarın. İşlerinizi kolaylaştıracak bu adım yaparken sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

2. Adım

Halkalı kolye tasarımı

Taslağınızı önünüze alın ve ilgili metal parçaları resimde görüldüğü şekilde eklemeye başlayın.

3. Adım

Evde kolye yapalım

Kolyemizin arkasını belirleyin ve bu bölüme düğümleri getirerek devam edin. Ekleme işlemi bittikten sonra düğüm atıp ipinizi kesin.

4. Adım

Kolye yapımı resimli

Daha sonra kalan ip atıklarının uçlarını çakmak ile yakın. Çakmağınızın tersi ile uçları bastırın. Görüntü kirliliğini ortadan kaldırın.

5. Adım

Kolay kolye tasarımı

Yine taslak resminize bakarak işleme devam edin. Üçüncü halkayı yerine koyun. Bu sefer halkamıza komşu olan iki halkayı da bağlayacağız.

6. Adım

Kolye yapım malzemeleri

İp düğümleme ve yakma işlemini yineleyerek devam edelim. Arada şablonunuza bakmayı ihmal etmeyin.

7. Adım

Kolye yapım yöntemleri

Sabırlı bir şekilde tüm halkaları düzenli ve simetrik olarak yerleştirerek işleme devam edin. Artık kolyeniz şekil almaya başladı. Uç kısımlara boynunuza takmak için ipinizi resimde görüldüğü şekilde bağlayın.

8. Adım

Çeşitli kolye tasarımları

Evet, işte kolyenizin bağlama yerleri de hazırlanmış olsu. Bu şekilde boynunuza tutarak ölçüsünü alabilirsiniz.

Kolye tasarımı burada

Metal halkalarınıza uygun iki küpe ekleyerek kolye takımınızı oluşturabilirsiniz. Bu harika ve şık kolyenizi istediğiniz kıyafetiniz ile kullanabilirsiniz.

Çeşitli kolye tasarımları
Hanımlara kolye tasarım dersi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı