Mekik Oyası Dolgulu Çiçek Yapılışı

Mekik Oyası Dolgulu Çiçek Yapılışı
Mekik Oyası Dolgulu Çiçek Yapılışı

Mekik oyaları ile çok güzel el işleri üretilebiliyor. Sadece yazma kenarlarını süslemede kullanılmıyor. Tek başlarına dekoratif olarak kullanılabilecek oya süsleri de üretmek mümkün oluyor. Bunu ispatı olan mekik oyası ile dolgulu çiçek yapımının videolu anlatımını sizlere sunuyorum. Videoda sesli bir anlatıma rastlanmamakta ama izleyerek de bu güzel mekik oyasını sizler de yapabilirsiniz.

Daha farklı güzel mekik oyaları ile ilgili paylaşımlarımı sitemde bulabilirsiniz. Bunlara da bakarak daha yenilikçi el işi çalışmaları içerisine de girebilirsiniz. Yine mekik ile dolgu yapımı ile ilgili bir paylaşımım da bu videodaki anlatıma destek olacak niteliktedir. Bu yazımı da incelerseniz dolgulu mekik oyası nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Mekik Oyası Dolgulu Çiçek
Mekik Oyası Dolgulu Çiçek

Bunun haricinde videoda anlatılan mekik oyasında da diğer konuma benzer şekilde dolgu oluşturulmuş. Parmağımızla oluşturduğumuz ilmeğe alttan ve üstten mekik ile girmek suret ile ilmekler yapılmış. Bu da dolguların oluşmasını sağlamış. Dolguların devamında belli sayıda zincir yapıldıktan sonra ip çekildiğinde çiçeğin ilk taç yaprağı oluşmuş. Devamında diğer yapraklar da aynı şekilde oluşturulmuş. Çiçeğin tomurcuğu da kontrast bir renkle işlenmiş ama el ile yapılmış, mekik kullanılmamış.

Sizler de bu tarz mekik oyası projeleri geliştirip farklı projelerinde bir süs objesi olarak kullanabilirsiniz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı