Maymun Yumruğu Düğümü Nasıl Atılır

Maymun Yumruğu
Maymun Yumruğu

Hayatımızın içerisinde bulunan bazen bildiğimiz bazen de bilmediğimiz yüzlerce hatta binlerce başka amaçlarla kullanılan teknikleri kendin yap projelerimizde kullanabileceğimizi biliyormuydunuz. Bunlardan biri de bir gemici düğümü olan maymun yumruğu düğümü. Çok eskiden beri kullanılan bu düğüm tekniği gemicilerin ipi bir taraftan diğer tarafa atma amaçlı ağırlık yapsın diye kullanılmakta. Biz ise bu düğümle harika işler çıkartabiliriz. Tamamıyla hayal gücümüze kalmış. Dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz gibi bazı eşyalarımızı süslemek için de kullanabiliriz.

Maymun Yumruğu Düğümü

Evimizin birçok bölgesinde birçok eşyada kullanabiliriz. Kapı kollarına ve kapı tokmaklarına süsleme amacıyla asabiliriz. Yine buzdolabı kapağının kolunda da şık durabilir. Bu düğüm yöntemini kullanarak kullanışlı şık bir anahtarlık bile yapabiliriz. Kapı stoperi bile olur. Yaratıcılığımızı kullanarak maymun yumruğu düğümü yöntemini birçok alanda dekoratif amaçlı kullanabiliriz. Özellikle Basit Kendin Yap Anahtarlık Projesi yazımızı okuyarak da kendinize harika bir anahtarlık yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim maymun yumruğu düğümünün nasıl yapıldığına dair bize bilgi vermektedir. Ayrıca konumuzda maymun düğümü nasıl yapılır videosu da yapım aşamasında kolaylıklar sağlayacaktır. Siz de bu resime bakarak kendi düğümünüzü yapabilirsiniz. Oldukça kolay ve sizi zorlamayacak bir düğüm tipi. Bu iş için farklı yapıdaki ipler kullanılabilir. En çok kullanılanı Paracord adıyla anılan paraşüt ipi. Diğer ipler de bu düğümü oluşturmak için kullanılabilir.

maymun yumruğu düğümü nasıl yapılır

Yine bu resimde de görüldüğü gibi daha büyük düğümler elde etmek mümkün. Daha kalın ipler daha büyük düğümler oluşturmamızı sağlayacak. Dekorasyon objesi olarak altına gemici halatı yayarak odamıza bir deniz havası katabiliriz.

Maymun Yumruğu Düğüm

Değerlendirmeniz için size sadece birkaç fikir sunduk. Bundan sonrası sizin hayal gücünüze kalmış. Artık maymun yumruğu düğümü nasıl atılır öğrendiğimize göre farklı projelerinizde size yeni ufuklar açacağına eminim.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı