Masajla Selülit Giderme

Selülit Masajı
Selülit Masajı

Kadınların en çok dert yandığı konulardan biri selülittir. Özellikle yaz aylarında gündeme gelen ve selülit sıkıntısı yaşamak istemeyen kadınların yıl boyunca basit birkaç hareket ile tamamen hayatlarından selüliti çıkarabilirler. Yalnız olanlar değil henüz bu sorunu yaşamamış kadınların da ufak dokunuşlar ile bacaklarına masaj yapması ileri de oluşabilecek sorunları ötelemektedir.

Selülit ile Savaş

Selülit sık sık kilo alıp veren veya düzenli spor yapmayan vücut yağ oranı yüksek kadın ve erkeklerde ortaya çıkan ve kötü görüntüye sebep olan yağ kitlelerinin sıkışmasıdır. Sıkıldığında veya bacağa güç verildiğinde portakal kabuğu gibi iri yahut küçük küçük bezeler şeklinde kendini gösterir. Bacakların ve kalçaların güçlendirilmesi önemlidir. Bunun için merdiven çıkıp inmek veya düzenli yürüyüşler yapmak önemlidir.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Profesyonel yardım almadan evinde selülit masajı yapmak isteyen kişiler için çok basit ve vakit almayan yöntemler bulunur.  İlk olarak cildi canlandıracak ve yağ yakımını kolaylaştıracak bitkisel aromalı yağlar edinmelisiniz. Portakal yağı, biberiye yağı, nane yağı ve okaliptüs yağı en çok tercih edilen yağlardandır. Dilediğiniz 2 ya da 3 yağı karıştırın dilerseniz içine biraz zeytinyağı ve vücut losyonu ekleyin. Ve masaj yapmak istediğiniz bölgeye sürün.

Yağınızı kalça, basen ve diz kapaklarına yaydıktan sonra selülit bölgesine bas-çek yöntemi ile parmaklarınız ile basınç yapın. Aynı bölgeye 10 kez işlemi tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Selülit için Taş Masajı Nasıl Yapılır?

Selülitten kurtulmak için en etkili masaj yöntemlerinden biridir. Adımları ile taş masajı:

  1. Oval bazalt taşlardan veya deniz kenarından pürüzsüz taşlar toplayın
  2. Sıcak suda taşları kaynatın
  3. Bölgeyi aromatik yağlar ile yumuşatın
  4. Ilıyan taşlar ile orta basınçta gezdirin
  5. Hemen ardından taşları buzlukta bekletin ( 5 dakika kadar kalması yeterlidir)
  6. Aynı adımları tekrar izleyin.

Bu yöntem ile şoklanan ve dirilen kaslar ve sinirler ile yağ yakımı daha kolay olacak ve hızlı bir şekilde sıkışan yağ parçaları ufalmaya ve yok olmaya başlayacaktır. Yoğun selülit sorunu yaşıyorsanız haftada 2 kez ardından 15 günde bir masajı tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı