Marul Lif Örneği Tarifi

Marul Lif Örneği
Marul Lif Örneği

Resminden de anlaşılacağı üzere tıpkı marul gibi görünen lif örneğimizin oldukça harika göründüğünü söylemek istiyorum. Bu şık lif örneğinin tarifini sizlere sunmak istedik. Çeyizleri ve genç kızların yapmak isteyeceği örnekleri daha da renklendirecek olan marul lif örneğini seveceğinizi tahmin ediyorum. Marul lif örneği ile çeyizlerin daha renkli hale gelmesi sizler için harika olacaktır. Lif örnekleri her zaman görenlerin hayran kalabileceği kadar şık türler olabiliyor. Dilerseniz zorlanmayacağınız bu lif örneğinizi hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Marul lif modelinin yapılışına geçmeden önce hemen sizlere malzemelerini sunalım.

Marul Lif Örneği Malzemeleri

Marul lif örneğinin malzemeleri arasında tığ ve makas yer alıyor olacaktır. Aynı zamanda malzemeleri kontrol ettiğimizde, istediğiniz renkte yumuşak yünleri kullanabilirsiniz. Her insanın seçeceği renk farklı olacaktır. Fakat isterseniz örneğimizde yer alan renkten yola çıkabilirsiniz. Tabi bu konuda bütün karar sizindir. Arzu edeceğiniz en şahane renklerli her ne kadar örneğimiz marul olsa da, siz dilediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Ağırlıklı olarak beyaz ve yeşil renkler kullanmanız, yapılacak örgü lif modelinin daha harika görünmesini sağlayacaktır.  

Marul Lif Örneği Nasıl Yapılır

Marul lif nasıl örülür diye merak eden hanımlara, bu şahane lif örneğinin yapılışını hemen anlatmaya başlayalım. Son derece mütevazi bir model olan marul örnekli lif türünde ilk başta 6 zincir çekerek başlangıcı yapmalıyız. Daha sonra iki ucu birleştirip zincir içini de 6 fıstıkla doldurup devam etmeliyiz. İlmeğimizi tığa alıp devam ettiğimizde 3 veya 4 defa doldurmalıyız. Bir kez çekerek ilerleyip 6 kez de tekrarlamalıyız. Sonrasında diğer sıraları ise resimdeki gibi artırıp büyütmeliyiz. İlerlediğimizde her sıra haliyle çoğalacaktır.

Örgümüz istenen büyüklüğe eriştiğindeyse iki rengi araya alıp farklı türde desenler yapabiliriz. İsterseniz tek renk veya düz renk de örebilirsiniz. Devamında ise uç kısımlarını örüp kalp şeklini verebilirsiniz. Bu işlemin ardından fırfır kısmını rahatlıkla örmeye devam edebilirsiniz. Örgümüzde firkete şeklinde bir telin ucuna bağlanacak iplerle firkete oyası yapmaya başlayınız. Fakat burada dikkat edilecek husus ise beyazı dolarken bir zinciri arasına geçerek, maviyle çekmek istenen ilmeği biraz geniş tutmalısınız. Zinciri uzatıp üst kısmına beyaz çekip zincir oluşturmaya devam ediniz. Mavilerin yan tarafta ince bir şerit şeklinde uzanacağı türde, yaklaşık 6 milim kadar örmeye devam ediniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı