Manşetli Kolay Bebek Botu Yapımı

Manşetli Kolay Bebek Botu Modeli
Manşetli Kolay Bebek Botu Modeli

El örgülü bebek kıyafetleri, arkadaşlarınıza ya da yakınlarınıza düşünceli bir hediye olabilir. Ancak örgü konusunda yeni ve daha başlarda iseniz, oldukça kafa karıştırıcı olabilirler. Bu örmek istediğiniz tüm örgü modelleri için geçerlidir. Hatta daha kolay gibi görünen bebek botları ya da bebek patikleri için de aynıdır. Bu yüzden ne şişle, ne desenle, ne de topuk kısmıyla uğraşmadan kolay bebek botu yapımı başlangıç için doğru tercih olacaktır.

Bu bebek botu ücretsiz örgü deseni, küçük ayakları üzerinde durmalarına yardımcı olan geniş bir manşete sahiptir. Örgüyü kapatabildiğiniz ve bağlayabildiğiniz sürece bu tip kolay bebek bot modellerini sizler de evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler; bebe yünü ve 7 numara şiş olacaktır. Bu bebek botu modeli 0-3 ay bebekler içindir. Ayak taban ölçüsü ise 8 cm’dir.

Manşetli Kolay Bebek Botu Nasıl Yapılır?

Manşetli kolay bebek botu yapımı başlangıcı için 30 ilmek atılır. Toplamda 13 sıra örgü örülür. 1 ve 11 sıraları arası tamamı ile düz örülür. 12. sırada 7 ilmekle kapatma işlemi uygulanır ve sıra sonuna kadar örülür. 13. sırada da 12. sıranın yapılışı gibidir. Ardından 10 cm’lik bir lastik örgü modeli (Garter Stitch) yapılır. Bu kısmın nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Örgünüz bittiğinde aşağıdaki gibi bir görünüm elde edersiniz.

Manşetli Kolay Bebek Botu Örneği
Manşetli Kolay Bebek Botu Örneği

Kalın bir iğne (yorgan iğnesi olabilir) ile bu örgü parçası ikiye katlanır ve kenarlarından dikilir. Ardından üst boğaz kısmını dışarı katlanır ve manşet görünümü elde edilerek kolay bebek botu yapımı sonuçlandırılır.

Kolay Bebek Botu Dikişi
Kolay Bebek Botu Dikişi
Kaynak: http://www.gina-michele.com/2017/03/easy-cuffed-baby-booties-free-knitting.html
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı