Mango Bebek Elbise Modeli

Mango Bebek Elbise Modeli
Mango Bebek Elbise Modeli

Artık yaz aylarına girmek üzereyiz ve yazlık örgü modelleri de bir bir ortaya çıkmakta. Bunlardan biri de yazlık bebek ve çocuk örgü elbise modelleri. Her gün yeni bir modelle karşılaşıyoruz. Suna Hanım’ın bu yeni paylaşımında da tığ işi mango bebek elbisesi yapımı ele alınmış. Videolu anlatımı ile kız çözük örgü elbise modelinin nasıl örüleceği anlatılmış.

Anlatım iki ayrı videoda toplanmış ve ilk videoda elbisenin yalnıza robası anlatılmış. İkinci videoda ise etek katmanlarının yapımı ile yaka etrafının toparlanması gösterilmiş. Yapımı biraz tığ işi pasta modeli örgü elbise modelinin yapımına benzemektedir.

Mango bebek elbise modeli yapımında Kartopu Bambu Sakura ip ile 2,75 numara tığ kullanılmış. Roba için yarım, etek kısmı için ise 6 yumak harcanmış.

Tığ İşi Mango Kız Çocuk Elbise Modeli Yapımı

Kız bebek elbisesinin roba çalışmasına 144 tane zincir çekilerek başlanmıştır. Ardından bu zincir üzerine köşeleri çok keskin olan bir roba yapılmıştır. Normal kapalı robalara göre yazlık bir kız elbisesi olduğu için biraz açık yaka tasarlanmıştır. İkili tırabzanlarla birkaç sıra ön, arka ve kol evleri çalışıldıktan sonra artırma sıralarına geçilmiştir. Bu sayede volanlı bir görünüm elde edilmiştir.

Tığ İşi Mango Kız Çocuk Elbise Modeli
Tığ İşi Mango Kız Çocuk Elbise Modeli

Mango elbise modelinin ikinci aşamasında etek kısmındaki katmanlı yapı çalışılmıştır. Tırabzanlarla marula benzer motifler hazırlanmıştır. İlk sıra motif çalışması yapıldıktan sonra eteğin kat kat olması için kafes çalışması ile birlikte ilerleme sağlanmıştır. Kafes çalışması bir sonraki sıradaki marul motiflerin oluşturulması ve volanlı bir etek için önemlidir.

Anlatımlı Mango Bebek Elbise Yapımı Videosu

Bu güzelim volanlı kız bebek elbise modelini yapabilmeniz için gerekli olan anlatımlı iki videoyu aşağıda bulabilirsiniz. Videoları izleyerek nasıl yapıldığını öğrenebilir ve birbirinden güzel kız çocuk örgü elbise modelleri oluşturabilirsiniz.

Video 1:

Video 2:

Kaynak: https://youtu.be/dYMpgmto9v8 ve https://youtu.be/ZCdeR-TYh6g (Sunanın Elinden)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı