Mandalina Kabuğundan Mum Yapımı

mandalina kabuğundan mum
mandalina kabuğundan mum

Kendin yap projeleri ile keyifli çalışmalar ve boş vakitleri verimli değerlendirmeye, yeni yeni ve şık projeler yapmaya devam ediyoruz. Birbirinden güzel, kullanışlı, ilginç, dekoratif birçok çalışmanın hazırlandığı kendin yap dünyasında her geçen gün yeni fikirler gelişmeye devam ediyor. Gelişen her fikirde yeni fikirler için kapılar açmaya devam ediliyor. Çoğunlukla daha zahmetsiz ve kolay yapılabilir projelerin tercih edildiğini de düşünerek bugün sizlere hem kolay, hem masrafsız hem de çok şık bir proje hazırladık. Evlerimizin vazgeçilmez dekorasyon objeleri mumluklar için yeni ve çok hoş bir projeyi sizlere anlatacağız. Bu proje ile hem romantik anlarınıza renk katabileceğiniz gibi hem de doğal kokulara sahip bir mum yapmış olacaksınız. Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan mandalina kabuğundan mum yapımı hem kolay hem çok şık bir proje olacak.

Gerekli olan malzemeler: Mandalina, Zeytinyağı, Kibrit ya da çakmak, Mum fitili

Mandalina kabuğundan mum yapılışı:

İlk olarak mandalinamızı alarak alt kısmından ince bir şekilde kesiyoruz burada alt olarak tabir ettiğimiz bölüm mandalinanın saplı olmayan kısmı olduğunu da belirtelim. Kalın olan bölüm saplı kısın olduğu için diğer tarafı kesmeyi tercih ediyoruz ve arkasından mandalinanın sadece kabuğu kalacak şekilde içinden mandalinaları çıkartıyoruz. Bu aşamada mandalina kabuğunun formunun ve şeklinin değişmemesine özen göstermemiz gerekiyor.

Sonraki aşamada ise mandalina kabuğumuzun sap kısmından iğne yardımıyla bir delik açıyoruz ve bu delikten mum fitilimizi geçiriyoruz. Bu noktada ise mum fitilini geçirirken içine yağ koyacağımız için yağın akmasını önlemek amacıyla mum fitili deliği tam olarak kapatacak şekilde ayarlamaya özen gösteriyoruz. Bunun için mum fitiline iç kısımdan düğüm atabilirsiniz.

Mum fitilini yerleştirdikten sonra hazırladığımız mandalina kabuğu içine bir miktar zeytinyağı döküyoruz. Burada ise dikkat etmemiz gereken husus mum fitilinin yağı tamamen içine almasıdır. Çünkü mum fitili yapı tam olarak içine alamazsa yanma işlemi olmayacaktır. Dilerseniz bunu sağlamak için elinize birkaç damla zeytinyağı sürerek mum fitilinin ucuna sürebilirsiniz ve böylece mandalina kabuğundan mum yapımımız tamamlanmış oluyor.

mandalina kabuğundan mumluk
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı