Ana Sayfa Örgü Modelleri Mandalina Dilimi Örgü Bebek Yeleği

Mandalina Dilimi Örgü Bebek Yeleği

mandalina dilimi örgü yelek
mandalina dilimi örgü yelek

Selamlar değerli bayanlar; bugünkü örgü çalışmamızda biraz daha farklı gelecek mandalina dilimi örgüsünü sizlere sunacağız. Bu örgü modeliyle, o şirin ve dünyalar tatlısı bebeklerimiz için örgü bebek yeleği yapacağız. Minik bebeklere yelek örmek istiyorsanız, bu eşsiz örgü bebek yeleği çalışmamız tam sizlik olacaktır. Mandalina dilimi örgü bebek yeleği, yapım açısından da bayanları hiç zorlamayacak örnekler arasında gelmektedir. İstediğiniz ölçüye göre yapabileceğiniz, 8 ve katları şeklinde ilmekler atabileceğiniz kolay bir örgü yelek modeli sizi bekliyor olacak hanımlar.

Mandalina Dilimi Örgü Bebek Yeleği Yapımı

Dilerseniz hemen bu şahane örgü bebek yeleğinin yapılışına geçelim. İlk etapta iki ters şekilde kenar ilmek dolayıp, altı tane düz şekilde dolayarak ilerleyeceğiz. Devamında 2 tane ters şekilde ilmekler atarak, bitimine kadar sırayı tamamlayacağız. Sonrasında ise 2 tane daha düz kenar ilmek atıp, 8 kadar da ters şekilde devam edeceğiz. İki tane düz sıra sonuna kadar da aynı işlemleri tekrar ederek gittiğimizde, örgümüz devam etmiş olacaktır. Daha sonra ise 2 ters kenar ilmeği dolayacağız. 8 kadar daha ters giderek, 2 kadar ters ilerleyeceğiz. Bu işlemi sıra sonuna kadar yapacağız.

Mandalina Dilimi Örgü Bebek Yeleği

Mandalina Dilimi Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Mandalina dilimi örgüsünün yapılışında devam ettiğimizde, 2 tane düz kenar ilmekle ilerleyeceğiz. Daha sonra ise 10 tane ters örüp, 2 düz örgüyü sıra sonuna kadar tekrar edeceğiz. Böylelikle örgünün belli bir aşaması bitmiş olacaktır. Resimli anlatımı olmadığından, örgü aşamalarını dikkatlice ilerletiniz bayanlar. Yapılan örgü işlemleri sonrasında, 2 tane ters kenar daha ilerleyerek, 10 ters şekilde dolayacağız. Bu işlemin sonrasında ise 2 ters örgüyü sıra sonuna kadar tekrar edeceğiz. Bütün bu örgü işlemleri sonunda ise 2 düz kenar ilmek daha yaparak, 1 kadar daha düz devam edeceğiz. Daha sonra ise 2. ilmeğin içine girip, örgüyü ilerleteceğiz. İki kez dolayıp düz öreceğiz. 3. ilmekte aynı şekilde 2-5-6-7-8-9 ilmek de üçer dolama yaparak, düz şekilde örülecektir. 10-11’e gelince 2 dolama daha yapılacak ve son ilmek düz şekilde örülecektir. 2 tane düz ilmek sıra sonuna kadar ilerletilip örgü sürdürülecektir. En son olarak 2 ters kenar ilmek daha yapmalısınız. Doladıklarımızın hepsini çıkarıp, şişe takacağız ve ikişerli şekilde düz devam ederek öreceğiz. Toplamda ise altı tane ilmek olacak şekilde ilerleyip dolayacağız. 2 ters şekilde sıra sonuna kadar benzer işlem yapılacak ve tekrar edilecektir. Hepsi bu kadar basit hanımlar. Sizlere de mandalina dilimi örgüsü bebek yeleğinde kolay gelsin diyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here