Mandal Kulağa Akupunktur Etkisi Yapıyor

kulak akupunkturu
kulak akupunkturu

Hanımlar çoğumuz sağlıklı yaşamı seviyoruz ve sağlıklı yaşam için elimizden geleni yapmaya hazırız. Şimdi sizlere sunacağımız bilgilerde adeta akupunktur etkisi oluşturacak düzeyde güzel bir sağlık bilgisi aktaracağız. Mandalla gelecek bu harika sağlık bilgilerinde, mandalın kulağın farklı noktalarına konmasıyla açığa çıkacak farklı hislerden söz etmekte olacağız. Resimlerde de görüldüğü üzere, sıradan çamaşır astığınız bir mandalı kulağın farklı noktalarına uyguladığınızda olacaklara inanamayacaksınız. Çoğu insanda ağrılar oluştuğunda ne yapacağını bilemez ve hemen ilaçlara sarılır. Oysa farklı sağlık teknikleri vardır ki, bunların çoğu kimi zaman bir ilaçtan bile daha etkili olabilir. Fakat belli sağlık sorunları olanlar için doktor kontrolünde bu tür şeyler yapılması daha doğru olacağını da mutlaka vurgulamak gereklidir.

Mandalın Kulağın Farklı Bölgelerindeki Etkileri

Mandalı kulağın farklı noktalarına uygulamak, ağrı kesici tadında bir çözüm sunabiliyor. Denenmiş olan bu yöntem yabancılar tarafından ortaya atılmış olup, tecrübe edildiğinde farklı hisler oluşmasını sağlıyor. Aynı zamanda ağrıları olan insanların, bazen o ağrılardan bu yöntemle yani mandalı kulağımızın farklı noktalarına uygulama yöntemiyle güzel sonuçlar elde ettiği de doğrudur. Kulak akupunkturunun nasıl ve ne şekilde yapıldığını az çok dergilerde, gazetelerde veya televizyonda falan duymuşsunuzdur. Vücudun belli noktalarındaki ağrıların, kulağa uygulanacak mandal yöntemiyle geçirebileceğinizi hiç duymuş muydunuz? Yöntemin fayda etmesindeki asıl neden ise, kulakta yer alan sinirlerin vücudun sinir merkezine kadar ulaşabilmesidir.

Mandalın Kulağa Uygulanmasıyla Oluşanlar

Mandalın kulağa uygulanması sonrası oluşacaklar arasında, ağrıların kısa süreli de olsa çözüme kavuşması yer alabiliyor. Fakat belli önemli bölgelerdeki şiddetli ağrılar durumunda, kesinlikle hekime baş vurulmasının doğru olduğunu da unutmamalıyız. Burada belirtilen bilgiler denenmiş fakat beli bölgelerde resimde anlatılan bölgelerdeki şiddetsiz ağrılarda çözüme kavuşmuştur. Ağrımızın nerede olduğunu kestirmişsek, resimde belirtilen kulaktaki bölgemize mandalı sıkıştırıp bu testi yapabiliriz. Dikkat ederseniz resimde mandalı takabileceğiniz 6 farklı bölge bulunuyor.

Kulağın en üstteki noktası yani 1. Nokta, sırt ve omuz ağrılarını kapsıyor. 1 dakikalığına bu bölgeye mandalla baskı uygulanması, sırt ve omuz bölgesindeki acıları hafifletecektir. Buna bağlı stresinde azaldığının farkına varabileceksiniz.  Resimlerden devam ettiğimizde 2. Nokta ise organlarınız için olacaktır. 3. Noktanın ise eklem ağrılarında iyi hissedilmesini sağladığını söyleyebiliriz. Sinüs ve boğaz ağrılarında ise 4. Noktaya mandalla baskı uygulanması fayda gösterecektir. 5. Nokta ise sindirim içindir ve mide ağrılarında bu bölgenin mandalla sıkıştırılması sizin içinde geçici bir çözüm olabilir. 6. Noktamız yani son noktamız ise baş ağrıları ve kalp içindir.

Fakat sonuç olarak şunu da eklemek gerekir ki, bu yöntem sayesinde ağrıların geçmesinin nedeni endorfin salgılanmasına neden olmaktır. En son olarak yine bu yöntemlerin hiçbir zaman, doktorlarımızın verecekleri tavsiyelerin ve ilaçların yerini tutmayacağını bilmemiz gereklidir.

Kulak Akupunktur Yöntemi
Kulak Akupunktur Noktaları
kulak akupunkturu resimli anlatım
resimlerle kulak akupunkturu
kulak akupunkturu nasıl yapılır
kulağa uygulanacak mandal yöntemi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı