Mandal ile Balkon ve Bahçe Aksesuarları

mandal kendin yap projeleri
mandal kendin yap projeleri

Bahçe ve balkonlar yaz aylarının gelmesi ile birlikte kullanılmaya başlandı. Çeşit çeşit dekoratif ürünler, renk renk çiçekler ile süslediğimiz balkon ve bahçelerimizde kendin yap projeleriyle de çeşitli objeler yaparak süslemeler gerçekleştirebiliriz. Çok düşük maliyetle bulabileceğimiz malzemelerle çok şık dekoratif ürünler yapabilir ve bahçe ve balkonlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu malzemeler başında ise mandal geliyor. Mandal kullanılarak yapılan bu projeler hem keyifli hem de çok kolay. Aynı zamanda kendi fikirlerinizi ve projelerinizi de geliştirmek için son derece kullanışlı olan mandallarla sepetten saksıya, çerçeveden nihaleye çok sayıda farklı proje yapabilirsiniz. Bu yazımda sizlere mandallardan yapılan ve bahçe, balkonlarda kullanılabilen çeşitli aksesuarları anlatacağım.

Şık bahçe ve balkon aksesuarı

Bu projede tahta mandallar kullanıyoruz. Öncelikli olarak tahta mandallarımızı tel mekanizmasından ayırarak birbirlerine düz yüzeylerinden yapıştırıyoruz. Birbirine yapıştırılarak oluşturulan mandallarımızı yuvarlak bir obje etrafına dizerek odak noktasını oluşturuyor ve ince bölümlerinden yapıştırarak şekil veriyoruz ve ucuna bir ip bağlayarak dekoratif bahçe ve balkon süsümüzü hazır hale getiriyoruz. Dilerseniz mandallarınızı çeşitli renklere boyayarak ve vernikleyerek daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Mandaldan saksı yapımı

Bu projede ise küçük ve son derece şık saksılar yapacağız. İhtiyacımız olan şey ise sadece kısa konserve kutuları ile tahta mandal olacak. Konserve kutusunun etrafına tahta mandallarımızı tutturuyoruz ve bu şekilde kolayca küçük saksımızı hazır hale getiriyoruz. Bu saksıları çeşitli renklere boyayarak çok şık görünümlü aksesuarlar olarak kullanabiliriz.

Mandaldan mumluk yapımı

Özellikle yaz aylarında balkonlarda geçen uzun vakitlerimizi romantik ya da mistik bir havaya sokmak için tahta mandallarla çok şık ve dekoratif bir mumluk yapabiliriz. Bu projede de yine kısa konserve kutuları etrafına mandallarımız tutturuyor ya da yapıştırıyoruz ve orta kısmına tea light mumları koyarak istediğimiz ambiyansı kolayca yaratıyoruz.

Mandaldan nihale yapımı

Yaz akşamlarında balkonlarımızda çay keyfi yapmak çok büyük bir keyif. Çaydanlıklarımızın altına tahta mandallar ile çok şık nihaleler yapabiliriz. Yine mandalları mekanizmalarından çıkararak aynı yöne bakacak şekilde yapıştırıyoruz ve dilediğimiz renkte boyayarak çay keyfimize keyif katıyoruz.

mandal kendin yap projeleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı