Makyajınızı Doğal Ürünlerle Temizleyin

makyaj temizleme mendili
makyaj temizleme mendili

Makyajınızı temizlemek için doğal bir yöntem olan temizleme mendilini kendimiz de yapabiliriz. Bu sayede cildimizi gereksiz katkı maddeli karışımlardan uzak tutabiliriz. Makyaj temizleme mendili için gerekli olan malzemeler oldukça basittir:

  • 1 su bardağı kaynamış su ( çeşme suyu ileride küf yapacağından şişe suyu kullanıyoruz)
  • 1 yemek kaşığı bebe şampuanı ( organik ürünleri tercih ediyoruz)
  • 1 çay kaşığı doğal yağ (kıl kökünü besleyen yağlardan uzak duruyoruz)
  • 1 rulo kağıt havlu
  • 1 boş kavanoz
  • Karışım kabı

Öncelikle karıştırma kabımıza ılındırdığımız suyu koyuyoruz. İçine 1 yemek kaşığı bebe şampuanı ve 1 çay kaşığı doğal yağı döküyoruz. Karışımı güzelce karıştırıyoruz. Rulo kağıt havlumuzu kavanoza sığacak şekilde ölçüyor ve bir maket bıçağı yardımıyla kesiyoruz. Kestiğimiz rulo havluyu kavanozun içine yerleştiriyoruz.

Kavanozun içine yerleştirdiğimiz kağıt havlunun üzerine karışımı döküyoruz ve havlunun karışımı emmesini sağlıyoruz. Fazla gelen karışımı kavanozdan döküyoruz. Bu sayede kağıdın hemen erimemesini engellemiş oluyoruz. Karışımı döktüğümüz kağıt havlu yumuşamaya başladığında orta kısmını tutan mukavvayı rahatça çıkarabiliriz. Buzdolabında yaklaşık 1 saat kadar beklemeye alıyoruz. Makyaj temizleme mendili doğal olarak yapıldığında elbette diğer kozmetik ürünleri gibi koruyucu madde içermeyecektir. Mendilinizin ömrünü uzatmak için buzdolabında bekletmenizde bir sakınca yoktur. Böylece iyice soğuyan makyaj temizleme mendilini cildinize tatbik ettiğinizde gözeneklerinizin açılmasını da sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı