Ana Sayfa Nasıl Yapılır Makyajınızı Doğal Ürünlerle Temizleyin

Makyajınızı Doğal Ürünlerle Temizleyin

makyaj temizleme mendili
makyaj temizleme mendili

Makyajınızı temizlemek için doğal bir yöntem olan temizleme mendilini kendimiz de yapabiliriz. Bu sayede cildimizi gereksiz katkı maddeli karışımlardan uzak tutabiliriz. Makyaj temizleme mendili için gerekli olan malzemeler oldukça basittir:

  • 1 su bardağı kaynamış su ( çeşme suyu ileride küf yapacağından şişe suyu kullanıyoruz)
  • 1 yemek kaşığı bebe şampuanı ( organik ürünleri tercih ediyoruz)
  • 1 çay kaşığı doğal yağ (kıl kökünü besleyen yağlardan uzak duruyoruz)
  • 1 rulo kağıt havlu
  • 1 boş kavanoz
  • Karışım kabı

Öncelikle karıştırma kabımıza ılındırdığımız suyu koyuyoruz. İçine 1 yemek kaşığı bebe şampuanı ve 1 çay kaşığı doğal yağı döküyoruz. Karışımı güzelce karıştırıyoruz. Rulo kağıt havlumuzu kavanoza sığacak şekilde ölçüyor ve bir maket bıçağı yardımıyla kesiyoruz. Kestiğimiz rulo havluyu kavanozun içine yerleştiriyoruz.

Kavanozun içine yerleştirdiğimiz kağıt havlunun üzerine karışımı döküyoruz ve havlunun karışımı emmesini sağlıyoruz. Fazla gelen karışımı kavanozdan döküyoruz. Bu sayede kağıdın hemen erimemesini engellemiş oluyoruz. Karışımı döktüğümüz kağıt havlu yumuşamaya başladığında orta kısmını tutan mukavvayı rahatça çıkarabiliriz. Buzdolabında yaklaşık 1 saat kadar beklemeye alıyoruz. Makyaj temizleme mendili doğal olarak yapıldığında elbette diğer kozmetik ürünleri gibi koruyucu madde içermeyecektir. Mendilinizin ömrünü uzatmak için buzdolabında bekletmenizde bir sakınca yoktur. Böylece iyice soğuyan makyaj temizleme mendilini cildinize tatbik ettiğinizde gözeneklerinizin açılmasını da sağlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here