Makrome Takı Tasarımı

Makrome İşi Takılar
Makrome İşi Takılar

Hepimizin bildiği ve çok uzun zamandan beri uygulanan makromeler, farklı alanlarda çok hoş görseller olarak karşımıza çıkmakta. Artık makrome takı tasarımı da oldukça popüler. Bizler de zaman içinde sizlere bu tarz uygulamalar ile harika takıları yapabileceğiniz özel projeleri sunuyoruz. Sizler için seçtiğimiz bu tarz uygulamalar, oldukça kolay, zevkli, maliyetsiz ve sonuçları da bir o kadar güzel olan uygulamalardır. Bu şekilde sizler de en farklı sonuçları en hızlı ve özel biçimde alabilirsiniz. Bu yazımıda da sizler ile harika bir takı olarak makrome bileklik yapmayı göstereceğiz. Bunun için malzemelerimiz; istediğiniz renklerde makreme ipi, bir boncuk ve makas.

Oldukça zevkli bir şekilde yapacağınız bu uygulama hızlı bir şekilde de bitecektir. Kendiniz ve sevdikleriniz için sizler de bu tarz bir ürün hazırlayabilirsiniz. Kolay ve şık makrome takı tasarımı sizlere resimli anlatımlı olarak sitemizde sunuluyor. İlk işlem, resim ve açıklamalar ile başlayalım.

Makrome Takı Tasarımı

Toplamda 6 sap makrome ipi ile işleme başlıyoruz. İplerimizi sabit tutmak için hepsini birleştirdiğimiz noktadan toplu iğle ile bir pano ya da sert bir zemine sabitleyin.

Makrome Takı
Makrome İşi Takı

Resimde görüldüğü gibi tüm ipleri sıra ile düğümleyerek ortadan başlıyoruz.

Makrome İşi Takılar

Sonra 2 sap ip daha ilave ediyoruz. Aynı şekilde işlemleri yapmaya devam ediyoruz.

Makrome İşi Takı Yapımı

Görüldüğü gibi 6 ip bir tarafta, 6 ip diğer tarafta olacak şekilde ikili bir kalp görüntüsü elde ediyorsunuz.

Makrome Takı Tasarım

İp sayısına lütfen dikkat edin.

Makrome Takı Tasarımları

Artık işlem aşamalarımız belirginleşmeye başlıyor.

Makrome Takı Dizaynı
Makrome Takı Modelleri

Bu şekilde eklemeler yaparak oluşumu tamamlamaya başlıyoruz.

Makrome Takı Kendin Yap
Makrome Takı Projeleri

Ortada kalan ipten istediğiniz renkte oval bir boncuk takıyorsunuz. Bu şekilde renkli makrome takı tasarımı daha başarılı bir görünüm alacak.

Makrome Takı Resimli Anlatım

Altını bu şekilde 4 ip ile örüyor ve ortaya küçük bir boncuk takıyorsunuz.

Makrome Takı Nasıl Yapılır

İşlem yaptığımız ürün artık meydana gelmek üzere.

Makrome İşi Takılar

Tüm ipleri ilgili bağlantılardan düğümleyin. Karşılıklı iki sap ip kalacak şekilde işlemi sonuçlandıralım. Bu şekilde bileğinize ya da boynunuza bu harika makrome takıyı takabileceksiniz.

Takılarda makrome işi

Bu da farklı renkler ile çalışılmış olan bir makrome bileklik örneği. Bilek bağ kısımlarına sizler de ortada ki taşa uygun ince boncuklar koyabilir, bu şekilde harika bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye olarak da yapabileceğiniz bu ürün özel bir el emeği hediye olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı