Makrome İpten Makaron Çanta Yapımı

Makaron Çanta Yapımı
Makaron Çanta Yapımı

Makrome ipi ile yapılan yuvarlak çanta çalışmalarından bir yenisini daha inceliyoruz. Yaza uygun bu makaron çantalar kullanım rahatlığı ve şıklığı açısından oldukça tercih edilmektedirler. Bugün de bu askılı makaron çanta yapımını bakacağız.

Deri hazır askılığın kullanıldığı bu örgü çantanın oldukça kolay bir yapımı bulunmaktadır. Gövdesi Himalaya Deluxe Bambu marka ve model makrome ip ile örülmüştür. Bir yumağı 100 gr ve 250 metre uzunluğundadır ve bu makaron çanta için de 2 yumak kullanılmıştır. Bunun haricinde 3,5 numara tığ ile ayraç kullanılan diğer malzemelerdir.

Pamuklu Makrome ile Makaron Çanta Yapımı

Makaron çanta için ilk önce yuvarlak şeklinde iki ayrı parça örülmüştür. Parçalara ortalarından sihirli halka yapılarak başlanmıştır. Ardından toplamda 15 sıra örülmüştür. İlk sıra 12 tane, ikinci sıra 24 tane sık iğne yapılmıştır. Üçüncü sıra 1 tek 1 çift, dördüncü sıra 2 tek 1 çift, beşinci sıra 3 tek 1 çift şeklinde örülmüştür. Altıncı sıra ise hep tek şeklinde örüldükten sonra geri kalan sıralar 5 ve 6. Sıraların tekrarı gibidir.

Makrome ile Makaron Çanta Yapımı
Makrome ile Makaron Çanta Yapımı

Bu şekilde makaron çanta için iki ayrı dairesel parça örüldükten sonra üst üste konulmuş ve birleştirme aşamasına geçilmiştir. Ağız kısmı açıkta kalacak şekilde birleştirme için sık iğne ile ayrı bir parça örülmüştür. Ardından da bu parça iki parçaya eklenerek makrome ipten çantanın gövdesi tamamlanmıştır.

Son olarak çantanın sapı için hazır olarak satılan deri askılıklar dikilerek örgü yuvarlak çanta kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Anlatımlı Makaron Çanta Yapım Videosu

Bu yeni örgü çantanın nasıl örüldüğünü aşağıda paylaşacağım videosundan izleyebilir ve evinizde hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Dilediğiniz renkte örüp sap kısmını daha kısa tutarak bir el çantası yaparak farklı bir tasarım da oluşturabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Z-Au6AjxtVg (Sevil Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı