Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Makarna İpi İle Çok Amaçlı Sepet Yapımı

Makarna İpi İle Çok Amaçlı Sepet Yapımı

271
0
PAYLAŞ
makarna ipi ile çok amaçlı sepet resimli anlatım
makarna ipi ile çok amaçlı sepet resimli anlatım

Elinizden ufak tefek de olsa el işi geliyorsa, ne mutlu size. İnanılmaz ve eşsiz modelleri sunduğumuz sitemizde, illaki zevkinize göre yapacak harika modeller bulacağınıza eminiz. Başarılı bir şekilde uygulayabileceğiniz özel örgü modelleri sayesinde, evinizde, kendiniz ya da çocuklarınızın kullanabileceği eşsiz ürünler üretmeniz de mümkün. Farklı biçimlerde karşımıza çıkan bu etkileyici ve özel modeller, uygun maliyetleri ve hızlı yapımları ile de dikkat çekicidir. Sizler için bu yazımızda makarna ip sepet yapımını anlatmak istedik. Belki birçok yerde denk geldiğiniz, kalın, parmak gibi ipler vardır ya, işte onlar ile ne yapılıyor diye soranlarınız için bu harika projeyi seçtik. Bu özel proje fonksiyonel bir sepet olarak evinizde çok iş görecek türden.

makarna ipi ile çok amaçlı sepet

Öncelikle işlem şemasını verelim. Çarpılar sık iğne, boş yuvarlaklar zincir, kalı yuvarlaklar ise kesme, yani örülmeden geçeceğiniz yerler. Şemada görüldüğü gibi, öncelikle alt zemini örerek işleme başlıyorsunuz. İpinizi kalınlığına ya da örmek istediğiniz büyüklüğü göre, zincir ve sıralarınızı arttırıp, azaltabilirsiniz.  Bu şekilde sizler de makarna ip sepet yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

makarna ipi ile çok amaçlı sepet yapımı

Tutma yerleri kapalı yuvarlak olarak belirtilen ve örmeden atladığınız alanlardır. Bu şekilde güzel saplar elde edersiniz. Bu ölçüleri de kullanılacak olan modele göre belirleyebilirsiniz.

makarna ipi ile çok amaçlı sepet resimli anlatım

İşlem için yapacağınız model bu şekilde sonuçlanacak. Elbette siz bunları farklı bir biçimde yapabilirsiniz.

makarna ipinden örgü sepet

Tüm dağınıklığınızı derleyip toplayacak olan makarna ip sepet modelleri, gerçekten örerken de büyük keyif alacağınız projelerden. Hızlı şekilde ürediği için kısa sürede de bitecektir.

makarna ipinden örgü sepet resimli anlatım

Farklı boyutlarda, farklı incelik ve kalınlıklarda ipler ile örebileceğiniz bu objeler, rengarenk kullanım alanları için harika bir sonucu almanızı sağlayacaktır.

Evinizin her köşesinde çok rahatlıkla kullanabileceğiniz, dekoratif ve özel ürünlerdir.

makarna ipinden örgü sepet yapımı

Yapısal olarak sert olacaklarından, kırılma ve bükülme olmayacaktır. Bu şekilde farklı olarak kullanabilirsiniz.

makarna ipi ile örgü sepet

Bundan sonrası sadece sizin marifetinize ve hayal gücünüze kalıyor. İçin püf noktasını sizlere şema ile açıkladık. Bu şekilde oyuncak sepetleri, banyo sepetleri, dikiş sepetleri hatta kitaplarınız için özel derleme alanları yapabilir, evinizde farklı bir organizasyon gerçekleştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here