Makarna İle Dekoratif Ürünler Yapmak

makarnadan süs eşyası
makarnadan süs eşyası

Selam bayanlar; evde kendin yap projelerine devam ediyoruz. Sıradaki çalışmamız makarnayla yapılabilecek harika ev süs eşyalarını kapsıyor. Makarna elbette yemeklerde lezzetli oluyor. Fakat makarnayı sadece yemek için değil, dekoratif eşya yapımında da kullanabilirsiniz. Makarnayla süs eşyaları kulağa ilginç geliyor olabilir. Resimlerini görünce hele ki yapılışını, anlatımlı resimlerde keşfedince siz de yaratıcılık anlayışınızı konuşturabileceksiniz. Birbirinden güzel dekorasyon ürünlerini evinizde zevkle yapmak elbette mümkündür. Makarnayla dekoratif süs eşyası yapımı için hemen gelin malzemelere bir göz atalım.

Makarna İle Dekoratif Ürünlerin Malzemeleri

dekorasyon makarna

Malzemelere bakınca gayet basit bulunabilir malzemelere rastlayacağız hanımlar. Makarnaların şekillerinden faydalanarak yapılacak dekoratif ürünler, son derece ilgi çekici gelecektir. Malzemeler arasında sprey boya, çeşitli şekillerde makarnalar, üzerlerini süslemeye plastik veya cam vazolar, bardaklar ya da tabaklar. Malzemelere devam ettiğimizde sıcak tutkal ve akrilik boyalarla oje gerekli olacaktır. Bütün malzemelerimiz hazırsa vakit kaybetmeden makarnalarla yapılabilecek süper dekorlara bir göz atalım.

Makarna İle Dekoratif Ürünler Yapılışı

Öncelikle kullanılacak malzemeyi ve makarna tiplerini seçtikten sonra ilk olarak, tutkalla üzerlerine çeşitli makarna türlerini yapıştırarak başlayacağız. Makarnaları dilerseniz yapıştırmadan da boyayabilirsiniz. Fakat ben genelde bitirince boyamasını tercih ediyorum. Öylesi daha iyi oluyor ve tek kalemde boyama işi toptan elden çıkmış oluyor.

Devam ettiğimizde; bütün makarnaları gerekli aracı malzemeyle beraber güzel bir uyum yakaladıktan sonra sprey boyayla boyamamız gerekecektir. Geri kalan objeler için dilerseniz akrilik boyaları da kullanarak ilerleyebilirsiniz. Aynı şekilde makarnaları da akrilik boyayla boyamanız mümkün olacaktır.

Resimdeki örneği ele aldığımızda, ilk olarak normal makarnaları görüyor olacaksınız. İkinci işlem aşamasında makarnaları birbirine tutkalladığımızı göreceksiniz. Ardından o makarnalara süs oluşturması için bir yumurta ekliyoruz ve onunda çevresine makarnalar yapıştıracağız. Resimli anlatımda gördüğünüz gibi makarnalarla yumurtanın çevresini iyice dolanacağız.

Daha sonra akrilik boyamızı ele alıp ya da sprey boyamızı ele alarak, bu güzel dekoru resimdeki gibi altın rengine boyayacağız. Dilerseniz siz farklı renkleri seviyorsanız, o renklere de dekorunuzu güzelce boyayabilirsiniz. Yumurtanın da eklendiği dekorumuzun son derece şık sanki metalmiş havası vermesi, kesinlikle hoşunuza gidecektir. Evinize yakışacak daha yaratıcı dekorları siz de rahatça bu çalışmayla beraber yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı