LOVE Yazılı Kalpli Lif Yapımı

LOVE Yazılı Kalpli Lif Modeli
LOVE Yazılı Kalpli Lif Modeli

Üzerinde LOVE yazılı yeni bir kalpli lif modeli anlatımı ile beraberiz. Normal büyüklükte olan yeni lif modeli kutucuk tekniği ile örülmüş olup oldukça kullanışlıdır.

Diğer kalpli lif modellerinden farklı olarak ilk göze çarpan şey üzerindeki LOVE yazısıdır. Yazı yine kutucuk tekniği ile yanlamasına yazılmıştır. Her bir harf farklı lif ipleri ile yapılmış olup, burada az ip gideceği için elinizde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz.

Kal pembe ip ile örülmüş, yazının zemininde ve kenar oyasında da beyaz renk tercih edilmiştir. Özetle LOVE yazılı kalpli lif yapımında toplamda 6 farklı renkte lif ipi kullanılmıştır. 7 numara tığla örülmüş, farklı renklerde iplerle çalışıldığı için ekstradan makas da kullanılmıştır.

LOVE Yazılı Kalpli Lif Örneği
LOVE Yazılı Kalpli Lif Örneği

LOVE Yazılı Kalpli Lif Modeli Anlatımı

8 tane fıstık yapılarak beyaz renkle yazının olduğu kısımdan başlanmıştır. Daha sonra kutucuk tekniği ile diğer renkler de ilave edilerek yazı ve zemin birlikte dikdörtgen şeklinde örülmüştür.

Devamında bunun etrafına mavi iple kalbin oluşturulmasına başlanmıştır. Bunun için yukarıda ve altında kutucuklarda eksiltmeye gidilerek kalp şekli verilmiştir.

Son olarak beyazla tamamlanan kalbin etrafına üzeri toplu ikili fıstıklarla kenar oyası geçilerek LOVE yazılı kalpli lif örneği bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/jHKmlj2qCiY (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı