Ana Sayfa Örgü Videoları Lost In Time Şal Modeli Yapımı

Lost In Time Şal Modeli Yapımı

Lost In Time Şal Modeli
Lost In Time Şal Modeli

Çok istek alan ve yapılışı çok merak edilen lost in time şal modeli ilgili sizlere bir videolu anlatım sunacağız. İsminden de anlaşılacağı üzere yabancı bir örgü modelidir. Modeli Mijo Crochet sitesinin sahibi Johanna Lindahl tasarlanmıştır. Biraz şablona ve sayılara bağlı bir şal örneği olduğu için anlatımı birkaç videoda yapılmıştır.

Yeni şal modeli aynı zamanda bir üçgen şal modelidir. Sayıların çok önemli olduğu ve tekrarlama sıralarının anında başlamayan bir çalışma olduğu için yapımı diğer şallara göre zordur.

Çeyizlik olarak da örebileceğiniz bu şık lost in time şal örneği kek iplerle daha güzel sonuç vermektedir. Bunun yanında batik Angora iplerle de örülebildiği gibi tek renk iplerin birlikte kullanımı ile de örülebilir.

Lost In Time Şal Örneği
Lost In Time Şal Örneği

Tığ İşi Lost In Time Şal Modeli Anlatımı

Lost in time şal bir şablona bağlı olarak ilerleniyor. Detayı çok olduğu için de anlatımı da 3 parça halinde yapılabilmiştir. Şimdilik ilk parçasının anlatımının videosunu paylaşıyoruz. Diğer 2 parçanın videosu da gelince konu içerisinde ayrıca paylaşılacaktır.

Bu ilk videoda sizlere ilk 14 sıranın yapımı anlatılmıştır. 3 numaralı tığ kullanılmıştır. Şala ense ortasından başlanmış ve artırarak üçgen bir şekil elde edilmiştir. İlk parçanın kenar kısmına gelindiğinde de deniz kabuğu şeklindeki motifler çalışılmıştır. Bu şal 12. sıradan sonra tekrarlayarak ilerlemektedir.

1. Video

Kaynak: https://youtu.be/AyNEGHUY0MA (atolyehobi)

2. Video

3. Video

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here