Lolipop Kız Yeleği Anlatımlı Yapımı

Lolipop Kız Yeleği Anlatımlı Yapımı
Lolipop Kız Yeleği Anlatımlı Yapımı

Şirin kız çocukları için tasarlanan bir örgü projesi ile beraberiz. Bu konuda herkes tarafından beğenilen ve yapımı merak edilen lolipop kız yeleği modelini inceleyeceğiz. Örgü tasarım kanalının kendi emeği ile hazırlanmış bu yeleğin detaylarını ve yapılış videosunu sizlerin beğenisine sunacağız.

Etek kısmındaki iki renkli yelpaze modeli ile adeta bir lolipopu andıran bir görüntü sergilemiştir. Yapımı sizi korkutmasın, zaten videosunu izlediğinizde ne kadar kolay bir örgü modeli olduğunu sizler de göreceksiniz. 100% akrilik iki farklı renk tonunda, 250 metre uzunluğunda antipring bebe ipleri kullanılmıştır. Ayrıca lolipop yelek yapımı için 3,5 numara şiş tercihi yapılmıştır.

Çok İstek Alan Lolipop Kız Yeleği Nasıl Örülür?

Bu yelek modeli diğer yelek modellerine göre farklı bir başlangıca sahiptir. Omuzdan başlamalıdır. Şişe 20 tane ilmek atılarak örgüye başlanmış ve düzden haroşa ile omuzdan yaka bölümüne kadar gelinmiştir. Buraya gelen kadar toplamda 14 haroşa diş sırası çıkarılmıştır. Ardından sola doğru artırma yaparak ilerlenmiş ve ilikler açılarak yakadan aşağıya doğru örülmüştür.

Lolipop Kız Yeleği Modeli
Lolipop Kız Yeleği Modeli

Üç tane ilik açıldıktan sonra bir koyu renkli ipten bir de açık renkli ipten etek kısmındaki yelpaze dilimleri örülmüştür. Dönmeli dilimler her sırada üç ve katları şeklinde ilmek bırakarak oluşturulmuştur. Bu şekilde 3 tane koyu ve 3 tane de açık pembe çalışarak öne ait sol parça tamamlanmıştır.

Arka tarafta ise dilimlere dönmeli değil düz bir şekilde devam edilmiştir. Sadece arka ortada biraz ovallik olduğu için ilmek bırakma işlemi son sırada uygulanmıştır. Ardından sağ tarafında arka dilimleri düz bir şekilde örülmüştür. Arkadan sağ ön için de dönmeli dilimler örüldükten sonra sağ ön yaka ve omuz kısımları tamamlanmıştır.

Arka üst bölüm için açık pembe renk iple ilmek çıkartılmıştır. Ardından normal düz haroşa örerek arka üst bölüm açık pembe renkle örülerek bitirilmiştir.

Görüldüğü gibi lolipop yelek örneği dönerek tek parça halinde örülmüştür. Omuzlardan makine dikişi yapar gibi dikiş yaparak birleştirme işlemi uygulanmıştır. Son olarak kollara da kol süsü yapılarak bu şirin kız çocuğu yelek modeli sonuçlandırılmıştır.

Anlatımlı Lolipop Kız Yelek Videosu

Tüm bu yukarıda yapılışı özet geçilen işlemlerin detaylı anlatımlarına aşağıdaki yapılış videosundan bakabilirsiniz. Böylelikle kız çocuğunuz için siz de şirin bir yelek yapımı öğrenmiş olacaksınız.

Kaynak: https://youtu.be/CwkqW3aerBY

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı