Limon Çiçeği Örgü Yelek Modeli Yapımı

Limon Çiçeği Örgü Yelek Modeli Yapımı
Limon Çiçeği Örgü Yelek Modeli Yapımı

Çok gösterişli ve şık bir örgü modeli olan limon çiçeği yelek modeli ile çok güzel projeler üretebilirsiniz. Yelek haricinde diğer örgü projelerinizde de bu örgü örneğini deneyip güzel sonuçlar da elde edebilirsiniz.

Limon çiçeği modeli şişle yapılan bir örgü çalışmasıdır. Bu örnekte 3,5 numara şiş ve Angora ip kullanılmıştır. Videosunda modelin daha iyi anlaşılması için orta kalınlıkta bir ip tercih edilmiştir. Sizler daha ince bir ip kalınlığı kullanabilirsiniz. Model için 3 ilmek, aralar için ise 2 ters ilmek örülmüştür. Buradan da limon çiçeği örgü modelini kurmak için 5 ilmek ve katları şeklinde bir hesap yapabilirsiniz.

Limon Çiçeği Örgü Yelek Modeli
Limon Çiçeği Örgü Yelek Modeli

Limon çiçeği örgü modeli için başlangıç ilmekleri atıldıktan sonra modelin kurulumuna arka yüzden başlanmaktadır. İki ilmek düz 3 ilmek ters şeklinde arkada örmeye başlayıp ön yüze dönüyoruz. İlk iki ilmeği ters örerek şişe alıyoruz. Devamında gelen 3 düz ilmeği ters örer gibi toplayıp üç ilmeğin içinden 5 tane ilmek çıkartıyoruz. Bu 5 tane ilmeğin 2. ilmeğini diğer 3 ilmeğin üzerinden atlatıp arka taraftan şişe geri takıyoruz. Aradaki iki ilmeği ters örerek sıra sonuna kadar aynısını tekrarlıyoruz.

Arka yüzde ise 2 tane düz ilmekten hemen sonra gelen ilmeği ters örüyoruz. Sonraki 4 ilmeği de ikişer ikişer ters alarak kesiyoruz. Arka yüzde de sıra sonuna kadar baştan itibaren bu adımları yineleyerek limon çiçeği örgü modelini tamamlamış oluyoruz.

Limon Çiçeği Yelek Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı