Limon Çekirdeği Oyası Yapımı

Limon Çekirdeği Oyası Nasıl Yapılır
Limon Çekirdeği Oyası Nasıl Yapılır

Sevgili hanımlar; bu el işi çalışmamızda ise son derece güzel gelecek bir örnekten söz edeceğiz. Örneğimizin adı; Limon çekirdeği oyasıdır. Bu örnekte zorlanmamanız için, aynı zamanda anlatımlı halleri olan resimli şekilde de sunduk. Resmiyle beraber işlem adımlarını rahatça keşfedebilirsiniz. İster çocuklarınızla beraber deneyebilir, isterseniz de el işini seven bir akrabanızla beraber de bu güzel oyayı yapabilirsiniz. Limon çekirdeği oyasının yapılışı son derece kolay gelecektir. Hanımlar, sizler için limon çekirdeği oya örneğini resimli şekilde detaylandırdık, bu aynı zamanda iğne oyasını daha rahat yapmanızı sağlayacaktır.

Limon Çekirdeği Oyası

İğne oyası şeklinde yapılan limon çekirdeği örneği, kontrol ettiğimizde birçok el işini süsleme amaçlı da yapılabilmektedir. Model olarak ise resimlerinden de anlayacağınız üzere, en güzel iğne oyası motiflerindendir. Her geçen gün daha çok örneğe sahip olmanız amacıyla, sitemize bu ve benzeri çalışmaları hızlı şekilde eklemekteyiz. Aynı zamanda anlatımlı oya yapılışlarını da paylaşarak, sizlerin el becerisinde ileri seviyelere getirmeyi amaçlamaktayız. Bu tür el işlerini daha rahat yapmanız, farklı örneklerde zorlanmamanızı da sağlayacaktır. Limon çekirdeği iğne oyası tamamen basit yöntemlerle anlatılmış olup, beğeneceğiniz umduğumuz türde de bir motiftir.

Limon Çekirdeği Oyası Yapılışı

Yapım aşamaları son derece kolay demiştik. Şimdi resimli anlatımdan da ilerleyebileceğiniz, limon çekirdeği motifinin yapılışını anlatalım. İlk önce herhangi bir serum parçasını alarak, onun üzerine ipi 33 kez sarmalısınız. Devamında hiçbir ipi altta bırakmadan geçirerek, 6 defa ipi iğneye dolayarak düğüm atınız. Sonrasında ipi, sağa sola çekerek düğümü sağlamlaştırınız. Böylelikle limon çekirdeğinin orta kısmı hazır olmuş olacaktır. Hemen yanına ipimizi 33 kez saralım. Oyanın diğer kısmında yine ipi atlamaksızın, iğne üzerine alınız. Bu kez 10 defa ipi yine iğneye sarıp düğüm atınız. Devamında ise ilk seferde yapıldığı gibi 6 defa daha ipi sararak, düğümü yine pekiştirelim.

Sonrasındaki aşamada ise dikkat edilmesi gereken nokta, limon çekirdeğinden gelen ipin mutlaka iğnenin üzerine olması gerektiğidir. Resim üçteki işlemlerden devam ettiğimizde, tekrar ilk seferdeki gibi oyanın diğer tarafında ipi iğneye 10 kez dolayınız. İpi sağa sola çekip tekrar düğümü sağlamlaştırınız. Resim üçteki alt sağdaki şekli elde ettiyseniz işlem tamamdır. Devamında oyayı serum üzerinden artık çıkartabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken şey ise, çekirdeklerin bozulmaması olacaktır. Resim dörtten ilerlediğimizde son olarak iki çekirdeğin kök kısmına bir düğüm daha atıp birleştiriniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı