Lavanta Sepeti Yapımı

lavanta sepet yapım aşamaları
lavanta sepet yapımı 10

Lavanta kokusu ile özellikle yatak odalarımızda ve gardıroplarımızda harika kokular yayar. Farklı kullanım amaçları için farklı şekillerde üretilebilen lavantayı bu kez sizler için değişik bir sepet olarak belirledik. Bu şık görünümlü lavanta sepetinizi dilediğiniz yere asabilir ya da çok sevdiğiniz dostlarınıza hediye edebilirsiniz. Sekiz adımda elde edeceğiniz bu sepeti sizlerde evinizde çok pratik bir şekilde resimlere bakarak yapabilirsiniz.

lavanta sepeti

Lavanta Sepeti Malzemeleri

  • 7- 15 sapları uzun lavanta çiçeği (açıklama resmine bakarak fikir edinebilirsiniz.)
  • Dalları bükmek için bir adet yemek kaşığı
  • 0,5 cm eninde ve 1,5 mt uzunluğunda mor renkli saten kurdele

Lavanta Demedi Yapılışı

1. Adım

lavanta sepeti nasıl yapılır

Resimde görüldüğü şekilde lavantalarınızı 7- 8 adet iki sıra olacak şekilde yan yana diziniz. Ne kadar düzenli olursa ilerleyen aşamalarda işlemleriniz o kadar kolay olacaktır.

2. Adım

resimlerle lavanta sepeti

Sırası ile dizdiğiniz lavanta dallarını başaklarına yakın en iyi noktadan kurdeleniz ile bağlayınız.

3. Adım

çiçek sepeti

Kurdele ile bağladığınız yerin hemen altından kaşığın keskin yerini kullanarak dallara eğim veriniz. Bu şekilde kıvırmanız çok daha kolay olacaktır.

4. Adım

lavanta sepeti yöntemleri

Bu adım oldukça önemli. Şimdi bağladığınız dalları birer birer başaklara gelecek şekilde geri kıvırınız. Bu şekilde çiçekler içte kalacak bir kafes oluşturmuş olacaksınız. Aynı zamanda dallar aralarında orantılı bir mesafe olmasına da dikkat ediniz.

5. Adım

evde lavanta sepeti yap

Resimde görüldüğü şekilde üst alana eliniz ile destek vererek, kurdeleniz ile dallar arasını tıpkı bir sepet gibi örmeye başlayınız.

6. Adım

lavantadan sepet yapalım

Aralardan çıkan çiçekleri bir kürdan sapı ile içeri alın. Ve kurdelelerin bozuk olan yerlerini bu şekilde düzeltin. Bu sepetinizin çok daha düzdün görünmesi için gereklidir.

7. Adım

lavanta sepeti türleri

Kurdelenizi belirli bir noktadan çekerek sıklığını kontrol edin ve fazlalıkları aşağıda toplayın.

8. Adım

lavanta sepeti resimli anlatım

Ve işte son kurdeleleri de fiyonk olarak bağladıktan sonra harika sepetiniz hazır. Bunu birkaç tane yaparak evinizde ki bir vazoya doldura da bilirsiniz. Özel günlerde arkadaşlarınıza harika kokular hediye etmek için kendi elleriniz ile yaptığınız bu buketi kullanmanız her bakımdan oldukça etkileyici olacaktır…

lavanta sepet yapım aşamaları
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı