Lastikten Başlamalı Kolay Bebek Beresi Yapımı

Lastikten Başlamalı Kolay Bebek Beresi Modeli
Lastikten Başlamalı Kolay Bebek Beresi Modeli

Bebekler için yeni bere örnekleri çıkmaya devam ediyor. Bizler de sizler için bu güzelim lastikten başlamalı bere modeli ve anlatımını paylaşmak istedik. Sizlere lastikten başlanıp tepede bitirilen yeni model bere yapılışı sunduk.

Örnek bere anlatımı 1 yaş bebeklere uygun olarak örülmüştür. Esnek bir yapısı olduğu için 2 yaşa da uyabilir. Berenin yapımı için kullanılan yün markası ve modeli Nako Bebe 100’dür. Rengi pembedir. 7 numara tığ kullanarak örülmüştür.

Tığ ile Alttan Başlamalı Kolay Bere Modeli Nasıl Örülür?

96 tane zincir çekilip uçları birleştirilerek lastik kısmının örülmesi ile bebek beresinin yapımına başlanmıştır. 2 arka diş, 2 ön diş lastik çalışması uygulanmıştır. Bunun için ilk önce her bir zincire batarak aralıksız üçlü tırabzanlardan bir sıra oluşturulmuştur. Sonraki sırada bir alttaki tırabzanların sırası ile iki tanesinin arkasından iki tanesinin de önünden girilerek üçlü tırabzanlar yapılmıştır.

Lastikten Başlamalı Kolay Bebek Beresi Örneği

Bu şekilde 4 sıra lastik çalışıldıktan sonra berenin üst tarafının yapımına geçilmiştir. Örneğin ilk sırasının kurulumu şu şekildedir. İlk önce 2 tane ön diş tırabzanın ikincisinin tepesine 1, arka diş tırabzanın arasına 1, devamındaki arka diş tırabzanın tepesine 1 olacak şekilde 3 adet üçlü tırabzan yapılmıştır. Sonra geri dönülüp iki ön diş tırabzanın arasına küçük bir fıstık yapılarak ilk örnek tamamlanmıştır. Diğer örnekler de 2 zincir çekilip aynı yerlere batarak aynı şekilde örülmüşlerdir.

Son sırada tırabzanlar fıstıktan oluşan motiflerin arasına üçlü tırabzan grupları çalışılmıştır. Sonra bu tırabzan gruplarının aralarından ip geçirilip berenin tepesi toplanmış ve tepeye de bir ponpon dikilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/02Th4surSoc (Nagiş İle Elişi Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı