Lale ve Gül Goncası Motifli Bebek Battaniyesi

bebek battaniye anlatım
bebek battaniye anlatım

Lale ve gül gonca motifleri ile bezenen harika bir bebek battaniye anlatım videosunu sizler için paylaşıyorum. Deseni Ravelry.com sitesinde ücretli olarak satılan bu bebek battaniyesinin yapımını Petek Örgü Dünyası ücretsiz olarak bizimle paylaşmış. Battaniye modelini gerçekten çok beğeneceksiniz. Desen gerçekten çok güzel olmuş. Sadece battaniye değil; yelek ve hırkalarınızda da çok şık duracak bir modeldir. Çok amaçlı kullanılabilir.

bebek battaniye modeli videosu
bebek battaniye modeli videosu

Lale ve gül gonca desenli bebek battaniyesi modelinin yapımında 3 ya da 3,5 numara kablolu örgü şişleri kullanılmıştır. Videoda gösterilen bitmiş örnek 3, yapımı anlatılan bebek battaniyesi ise biraz daha kalın bir iple 3,5 numara şişle örülmüştür.

Harika Motifli Bebek Battaniyesi
Harika Motifli Bebek Battaniyesi

Bebek battaniye modelinin kenarlarında inci örgü modeli kullanılmıştır. Alt kenarlar biraz daha dar, yan kenarlar biraz daha geniş örülmüştür. Siz kendi düşüncenize göre farklı genişliklerde yapabilirsiniz. Kenar modelinde kullanılan inci örgü örneği de video içinde anlatılmıştır. Kenar’dan sonra lale ve gül goncası örgü modelinin detaylı yapılışları gösterilmiştir. Videoda bebek battaniye modelinin hangi sırası örülüyorsa o sıra ile ilgili diyagramın paylaşılmış olması da bize kolaylık sağlamaktadır.

Lale ve gül gonca desenli bebek battaniyesi
Lale ve gül gonca desenli bebek battaniyesi

Sizi bu güzel bebek battaniye modeli videosu ile baş başa bırakıyorum. Yapacaklara şimdiden kolay gelsin diyorum.

Güllü Laleli Bebek Battaniyesi Örneği
Güllü Laleli Bebek Battaniyesi Örneği

Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı