Lale Oyası Yapımı

Lale oyası yapımı
Lale oyası yapımı

Anlatımlı tığ işi oya modelleri paylaşımlarından birini daha sizlerin beğenisine sunuyorum. Bu kez yazma kenarlarına çok yakışan farklı bir lale oyası modeli yapımının anlatımını sunacağım. Videosu da bulunmakta ve bu lale oyası örneğinin yapımında sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Youtube’da oldukça popüler olan Oya ve Dantel Dünyası’nın bir paylaşımıdır. Bu güzel tığ oyasının anlatımı ve emeği için teşekkür ederim.

Sitemde değişik lale oya motifleri bulunmaktadır. Dilerseniz bu oya modellerine de bir bakabilirsiniz. Hem fikir vermesi açısından hem de yapılışlarını öğrenmeniz açısından sizlere oldukça yararı olacaktır. Bunlardan iğne oyası lale modeli ve 3 boyutlu tığ oyası lale modeli oldukça beğenilmektedir.

Tığ İşi Lale Oyası Nasıl Yapılır?

Lale oyası yapımında 3 farklı renkte oya ipi kullanılmıştır. Lale motifi için mor ve pembe renkler seçilmiştir ve yazma kenarı rengine de iyi gitmiştir.

İlk olarak tığ batısı ve hemen üzerine de iki motif arası bir sıra geçilmiştir. Bu sırada iki motif arası için pimpirikli bir oya ve lale oyasını tutturmak için de tırabzanlı-sık iğneli üç tane sap örülmüştür. Ardından bu sap kısımlarına batılarak lale oyalarının örülmesine geçilmiştir. Lale motifleri de tırabzanlı bir motiftir. Her tırabzan sırasından sonra sık iğne geçilmiştir. Her iki lale motifi yapıldıktan sonra tepelerine pipirikli bir motif de eklenmiştir.

Lale Motifli Tığ Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı