Lale Dilimli Lif Modeli Yapılışı

Lale Dilimli Lif Modeli
Lale Dilimli Lif Modeli

İkili fıstık bir diğer adı ile kutulu fıstık tekniği ile örülen lale dilimli lif modeli sanırız oldukça hoşunuza gidecek lif örnekleri arasında yer alacak. Her bir lale dilimi ayrı ayrı örülerek kenar oyası gidilirken birleştirilmiştir.

Sarı sabit kalmak şartı ile her dilim farkı farklı renkte lif ipleri ile örülmüştür. Toplamda 4 adet lale dilimi yapılmıştır. Kenar oyaları beyaz renkle geçilmiştir. Dilimler birleştirildiğinde ortaya aynı zamanda yuvarlak bir lif modeli de çıkmıştır.

Lale Dilimli Yuvarlak Lif Modeli
Lale Dilimli Yuvarlak Lif Modeli

Yapımında 7 numara tığ ile 6 farklı renkte lif ipi kullanılmıştır. Dilimlerin birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan ortadaki boşluk bir puf çiçek yapılıp eklenerek doldurulmuştur.

Fıstıklar 3 dolumlu olarak yapılmıştır. Ancak lifin daha dolgun gözükmesi açısından 4 dolumlu çekilmesi önerilmektedir.

Dilimlerden her biri iki sıradan oluşmuştur. İlk sıra çavuş rütbesi şeklinde örülmüştür. Sonra ortasına farklı bir renkle kare bir parça ile devam edilerek tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/zQ22Nq2fsCo (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı